Příběh o středoškolačce Courtney Elizabeth Whitmore, která se chopí vzácné kosmické hole a převezme roli hrdinky Stargirl, se konečně dostal na televizní obrazovky. Po dvou odvysílaných epizodách to vypadá, že kvalita bude jen stoupat a možná, že se v budoucnu dočkáme hned několika sérií. O čem tedy nový projekt pojednává?

Hlavní postavou je středoškolačka Courtney Whitmore (Brec Bassinger), se kterou se do malého městečka Blue Valley uprostřed Nebrasky přestěhuje i nevlastní otec Pat (Luke Wilson), bratr Mike (Trae Romano) a matka Barbara (Amy Smart).

První den, kdy se všichni rozkoukávají po novém okolí, vypadá vše v pořádku, ovšem jen do doby, než se na scéně objeví Henry King Sr. (Christopher Baker) likvidující dobráky pod přezdívkou Brainwave. Ten před 10 lety vyvraždil celou skupinu Justice Society of America se svým vlastním týmem záporáků, Injustice Society. Aby toho nebylo málo, tak se Courtney dozví, že Pat schovává v garáži obrovského robota, pomocí kterého plánuje bránit město jako hrdina Stripes.

Z hlediska vizuální stránky se jedná o velmi slušný materiál, neboť jednotlivé efekty včetně létajících pneumatik a svítící hole jsou dotaženy do nejmenšího detailu a s klidným svědomím překonají i CGI ve vedlejší koleji v podobě Arrowverse seriálů od stanice The CW. Hudba v tomto projektu nikterak neruší a zastupuje jednoduchou výplň jak akčních, tak emotivních scén. S tím se pojí i dobře napsané dialogy, ačkoliv občas narazíte na takové to klasické srdceryvné klišé, kdy si dva povídají a nakonec končí v objetí – vzhledem k tomu, že je však hlavní postavě symbolických 15 let, se Stargirl nedá nic vyčíst.

A jak projekt po dvou týdnech od vysílání hodnotí diváci? Na populární kinematografické databázi Rotten tomatoes si seriál vysloužil krásných 87%, což je podstatně více než u českých diváků. Ti hodnotili 61% a kvitují především digitální triky. Vadí jim lehce podprůměrná dějová linka a nemastný neslaný záporák. V průběhu 1. série se však dočkáme i dalších padouchů včetně Iciclea, Sportsmastera, Wizarda, Gamblera a Solomona Grundyho, kterého jsme mohli spatřit na krátkou chvíli v závěru druhého dílu.

Co Vy, fanoušci komiksů? Zaujalo Vás televizní zpracování hrdinky Courtney Whitmore? A kterou postavu máte nejradši? Další epizody se dočkáme v pondělí 1. června 2020.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Adam Pospíšil
Filmy, seriály, superhrdinové a hudba - to je můj život. Místo pátečních vymetaček klubů s pořádnou dávkou alkoholu v krvi trávím večery u počítače a píšu pro Vás o tomto zajímavém a rozsáhlém světě plném nových a nových projektů. Mým nejoblíbenějším superhrdinou je Flash a hudebním producentem nizozemský DJ Martin Garrix. Na webu TVGuru působím od října 2019.