Oblíbená pohádka Čert ví proč z roku 2003 vypráví příběh o zemi krále Dobromila, kde se přestala cenit poctivost, čestnost a slušnost a do krajiny se pomalu vkrádá moc pekla. Hlavním hrdinou je princ Filip, kterého ztvárnil tehdy pětadvacetiletý Štěpán Kubišta. Jak se změnil po 17 letech od premiéry a čemu se dnes věnuje?

Štěpán Kubišta je český divadelník, herec a manažer. Narodil se 11. února 1978 a letos oslavil své 42. narozeniny. Jeho první role přišly v roce 1990 v seriálech Obyčejná koňská historie a Ohrožené prázdniny. Poté se znovu před kamerou objevil až po dlouhých třinácti letech v pohádce Čert ví proč.

V jednom rozhovoru uvedl, že se k roli prince v této pohádce dostal náhodou. Několik dní před startem natáčení totiž jedna z rolí nebyla obsazená a on byl tehdy produkcí požádán, aby se zkusil přihlásit. Byl tehdy bez větších hereckých zkušeností, sice studoval DAMU, ale produkci. Nakonec je pohádka jediným filmem, který kdy natočil. Naposledy jsme jej mohli vidět v roce 2014 v epizodní roli satirického seriálu Kancelář Blaník. Od té doby se herectví nevěnuje.

Do roku 2014 byl ředitelem Nové scény Národního divadla. Nyní je ředitelem projektu Jatka 78, což je multifunkční divadelní sál, tréninková hala, zkušebna, galerie, bar a také například domovská scéna Cirku La Putyka, DEKKADANCERS či Divadla 6-16. Název je inspirován prostředím, ve kterém hrají. Jedná se totiž o bývalou budovu jatek, která se nachází v pražských Holešovicích. Je také předsedou Asociace nezávislých divadel.

Zveřejnil(a) LMC dne Pátek 25. října 2019

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz