Romantická komedie Štěstí je krásná věc s Petrou Hřebíčkovou a Karlem Zimou v hlavních rolích vejde do kin už 27. srpna. Snímek se natáčel loni na jaře v Praze a ve středočeské obci Líšná, kam se můžete podívat v novém zákulisním videu.  

Líšná leží zhruba napůl cesty mezi Prahou a Plzní, na jižním okraji Křivoklátska. Zachovalá architektura rodinných domků, ve kterých žije ani ne 200 obyvatel, se stala kulisou nové romantické komedie o výhře obrovského balíku peněz, který zásadním způsobem promění životy ústřední zadlužené dvojice v podání Petry Hřebíčkové a Karla Zimy.

Čenda s Janou nemají v životě na růžích ustláno. Oba jsou nezaměstnaní, Čenda má dluhy všude, kam se podívá, a nejčastější návštěvou u nich je exekutor. To ale změní farářem požehnaný loterijní tiket. Pohádková výhra 176 milionů korun otevírá dvojici dveře do velkého světa neomezených možností, ale také ke spoustě nových či staronových kamarádů, kteří by si z výhry rádi ukrojili pořádný kus. A i když se to některým podaří a vztah téhle dvojice to nabourá, přece jen na konci zjistí, že největší výhrou v životě je láska…

Ve filmu se objeví třeba Jan Dolanský jako bratr hlavního hrdiny, Ondřej Pavelka jako jejich otec, a nepřejícího souseda si zahrál Marek Taclík. V dalších rolích diváci uvidí například Tomáše Jeřábka, Zdeňka Godlu, Markétu Hrubešovou, Jaroslavu Pokornou, Davida Novotného nebo Martina Písaříka.  Většina herců se potkala při natáčení poslední scény filmu právě v Líšné, kde se o filmu rozpovídalo několik členů štábu.

„Ta výhra tam není to nejpodstatnější. Je to romantický příběh dvou lidí, kteří se mají rádi, takže ačkoli určitý vliv výhry desítek milionů se objeví, oni zůstanou sami sebou,“ popisuje producent Igor Konyukov.

„Je složité naskakovat do rozjetého vlaku, protože člověk se musí přizpůsobit. U filmu se navíc je potřeba na řadu věcí připravit dopředu, takže takhle později se ve všem hůře orientuje a trochu to trvá. Ale myslím, že jsme to zvládli všichni,“ komentuje svou práci na filmu režisér Jiří Diarmaid Novák, který musel vystřídat původně najatého Tomáše Svobodu kvůli autonehodě.

Distributorem filmu je BIOSCOP a do kin vejde 27. srpna 2020.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz