Moderní pojetí klasického sci-fi Doctor Who se vrátilo v roce 2005. Hlavními muži byli Christopher Eccleston v roli Doktora a Russel T. Davies v roli hlavního scénáristy. Od té doby jsme mohli vidět již devět sérií se čtyřmi různými herci v roli Doktora (Christopher Eccleston, David Tennant, Matt Smith a současný Doktor, Peter Capaldi pokud nepočítáme Johna Hurta). A od roku 2010 měl seriál pouze jednoho hlavního tvůrce, Stevena Moffata.

Moffat napsal a režíroval nespočet epizod a zároveň dohlížel nad tvorbou každé série. Nyní se však rozhodl skončit. The Radio Times potvrdilo, že Moffat zůstane na place pouze pro Vánoční speciál 2016 a 10. sérii, která se bude vysílat na jaře 2017. To, že se letos nedočkáme plnohodnotné série Doctora Who, vysvětluje BBC tím, že Olympiáda a Euro jsou natolik velké události, že si 10. série Doctora zaslouží posunout, aby byla jednou z hlavních událostí celého roku. Můžeme tedy čekat něco opravdu velkého!

Po Stevenu Moffatovi převezme žezlo Chris Chibnall, který již v minulosti napsal scénář k pěti epizodám a byl také jedním z hlavních tvůrců spin-offu Torchwood (společně s Russelem T. Daviesem). Chibnall je také hlavním tvůrcem seriálu Broadchurch, kriminálního dramatu, ve kterém učinkuje David Tennant (10th Doctor) v hlavní roli.

Chris Chibnall bude novým tvůrcem Doctora WHO.
Chris Chibnall bude novým tvůrcem Doctora WHO.

Steven Moffat potvrdil, že bude TARDIS udržovat zahřátou, dokud Chibnall nedokončí 3. sérii Broadchurch a nepřevezme Doctora Who:

Je to divný pocit hovořit o odchodu, když jsem právě začal pracovat na scénářích pro 10. sérii, faktem ale je, že moje timey-wimey se blíží ke konci. Zatímco Chris dodělává Broadchurch, já finishuju s nejlepší prací v celém širém vesmíru a udržuju pro Chrise TARDIS zahřátou. Stálo mě to hodně ginu s tonikem když jsem s ním o tomto všem mluvil, nakonec jsem však mimořádně potěšen, že tak velká hvězda britského televizního dramatu posune Doktora na jeho cestě dál. Společně se začátkem 11. série se Chris Chinball stane novým tvůrcem Doctora Who. A já budu zahozen do kontejneru.

Peter Capaldi opustí seriál v roce 2017.
Peter Capaldi opustí seriál v roce 2017.

Moffatův odchod je znamením, že se ve světě Pána času chystají velké změny. Již dříve bylo potvrzeno, že 10. série bude pro Petera Capaldiho jeho poslední a na podzim 2015 jsme se rozloučili s Clarou, jakožto společnicí. Do budoucna nás tedy čeká nový tvůrce, nový Doktor a nová společnice, tzn. kompletně nové pojetí seriálu. Co si o těchto změnách myslíte? Napište nám do komentáře.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz