Když se řekne Anglie, mnoho lidí si v prvé řadě vybaví Londýn. To znamená Big Ben, Tower Bridge a podobně. Jenže co si vybaví pravý fanoušek Doctora Who? Samozřejmě Cardiff, a to z mnoha důvodů. Nejenže se zde vyskytuje tzv. časová trhlina, kde čerpá energii TARDIS, ale jde o místo, kde vznikl Torchwood a kde později pracoval i kapitán Jack.

Jedno z dalších míst, na které zde narazíte, je i obří expozice Doctor Who Experiences. Jaké je to uvnitř? Na to se můžete podívat v galerii fotek níže a také na video z muzejní části. A kromě toho tam na vás čeká ještě jedna – popravdě neskutečná – věc. O co jde?

Jde o zážitkovou část, kde se vám do rukou dostane osud celé planety a vy se stanete společníkem samotného Doctora Who na jeho cestách. Budete muset zachraňovat vesmír před invazí Daleků či Plačících andělů. Budete ovládat pravou TARDIS, která byla v seriálu a plnit několik úkolů. Vše je perfektně zpracováno a právě v této zážitkové části budete trávit dost času. Nebudu vám kazit překvapení a víc vám k tomu neřeknu.

Vstupné do Experiences je 16 liber. Teď se možná hromada z vás ptá, jestli to za ty peníze (kterých není zrovna málo) vůbec stojí? Asi byste chtěli vědět, co všechno za svoje peníze dostanete. No budete se muset spokojit s tím, když vám řeknu – JDĚTE DO TOHO ! Rozhodně se to vyplatí. Sám jsem obrovským fanouškem Doctora Who a mockrát jsem byl opravdu hodně překvapený.

Stačí, když se před vámi otevře hlavní brána a vy dostanete na krk krystaly, které vám řeknou, zda jdete správným směrem nebo nikoli, a zároveň se vydáváte pomoct Doctorovi zachránit vesmír. Po téta části, která je zaměřená především na akci se dostáváte souvisle do největšího muzea Doctora Who na světě.

Uvidíte takovou spoustu originálních rekvizit či replik, že mi z toho oči přecházely. Vidět Daleka v životní velikosti nebo Plačícího anděla, Cyberčlověka a další, to je zážitek na hodně dlouhou dobu. Prostě a jednoduše zde na vás čeká spousta parádních zážitků. Jen se budu opakovat, když sem znova napíšu, že návštěva Cardiffu se rozhodně vyplatí.

Nejde je o návštěvu Experiences, ale jde i o další místa, které se vám zaryjí do paměti. Ať už jde o seriálovou zátoku Cardiff Bay, kde Doctor mnohokrát zaparkoval s Rose, nebo budova hned vedle Cardiff Bay – ano, mám na mysli divadlo Wales Milenium Center – kde se natáčela druhá epizoda druhé řady Doctora Who. V té Doctor s Rose přilétají na novou Zemi a míří do nemocnice.

Samotná hala nemocnice ze seriálu je totiž vstupní halou divadla. Kousek odtud je zase místo pro fanoušky seriálu Torchwood. Jde o pomník, kde zemřel Iontu Jonson, známá postava právě z Torchwoodu. To celé asi jen o 100 metrů dál.

Na závěr bych vám všem chtěl jen poradit, abyste si do Cardiffu zajeli. To, co zde zažijete nejen s Doctorem Who, rozhodně stojí za to a BBC si na všem dala strašně moc záležet. Je to úžasné a fascinující.

Video

Fotogalerie
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz