Do Chicaga jsem jel vlastně jenom proto, abych udělal rozhovor pro krajanské rádio. Smůla byla, že se mi po cestě rozbil telefon (doteková plocha v háji) a tak jsem si řekl, že se chvilku zdržím a zkusím si najít nějakou práci, abych si vydělal alespoň na opravu telefonu.

Už pár dní předem jsem měl domluvené přespání u jednoho čecha, takže jsem se celkem těšil. Když jsem se ubytoval, řekl jsem Mirkovi (můj ubytovatel), že si musím na dva nebo tři dny najít práci. Druhý den mi Mirek poslal zprávu, že klidně můžu nastoupit u nich v práci. Pracuje na stavbě, a jako pomocníkovi mi nabídl slušné peníze, takže jsem neváhal ani minutu.

Pracoval jsem s ním tři dny a poslední den byl pátek, tedy den, kdy jsem měl dělat rozhovor pro rádio. V práci jsme se zdrželi a tak pro mě nakonec musela přijet Lucia (moderátorka rádia) k Mirkovi. Hned, když jsem nastoupil do auta, dostal jsem od ní večeři. Nachystala mi palačinky a já mluvil a mluvil. Když jsme dorazili do rádia, dostal jsem na památku tričko s logem rádia a novou sim kartu.

V momentě, kdy jsem jim povyprávěl, co se mi stalo s telefonem a že si musím koupit nový nebo starý nechat opravit, tak mi Peťo (moderátor rádia) řekl, že mi telfon dá. Prý to pro něj není žádný problém. Rozhovor pro rádio byl fantastický a pro mě asi nejlepší, jaký jsem doposud zažil. Bylo to hlavně i díky tomu, že celý náš rozhovor byl hodně uvolněný. Pokud si jej chcete poslechnout, klikněte níže.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz