Nikdy jsem nebyl fanouškem Sherlocka Holmese a po návštěvě Cardiffu a Doctora Who jsem se popravdě na něj ani moc netěšil. Hned na začátku se totiž objevilo první negativum celé návštěvy. Prodej vstupenek. Článek je na více stran, na konci najdete fotogalerii.

To se tak postavíte do fronty u muzea a čekáte, že až na vás dojde řada, lístek si v pohodě koupíte. Omyl. Příjdete ke dveřím a chlapík po vás chce lístek. Koukám nevěřícně na něj a ptám se, kde si ten zpropadený lístek mám koupit, když jediná fronta je tady. On mi ukazuje vedlejší krámek se suvenýry a filmovými postavami a s klidem mi odpovídá, že tam lístek koupím. Dobrá – 20ti minutové čekání bylo zbytečné.

Odcházím do krámku a otevírám dveře. Přede mnou fronta, jako by rozdávali nejnovější iPhone zadarmo. Stavím se do fronty a čekám, až dojdu k pokladně. Okolo mě různé klíčenky, sošky a jiné reklamní zboží s motivem Sherlocka Holmese. Když jsem se dostal na řadu, paní u pokladny mi vysvětluje, že mi lístek nemůže prodat, snad kvůli tomu, že mám batoh na zádech (backpack?).

S úsměvem ji odpovídám, že s batohem nebude problém, že si ho klidně nechám tady, a pak se pro něj zastavím. Samozřejmě jsem zapomněl na všechny podezřelé zavazadla, ve kterých by mohly být ukryté bomby, tak je jasné, že mi to nedovolila. Takže jsem čekal v další frontě dalších X minut zbytečně.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz