Čtyři patra artefaktů a různých předmětů z doby, ve které údajně žil Sherlock Holmes. Údajně zde píšu hlavně proto, že každý z nás ví, že Sherlock je postavou smyšlenou a tudíž nereálnou. Přesto na vás dýchne atmosféra jeho doby, doby nejlepšího vyšetřovatele celé Velké Británie.

Samozřejmě by byl hřích nenavštívit slavnou Baker Street a dům 221B. Vždyť pokaždé, když z metra vystoupíte na Baker Street, přivítá vás socha slavného detektiva. Muzeum je velkolepé a všechny čtyři patra nabízí něco jiného. Je tu patro voskových figurín, patro různých artefaktů, kde najdete například první výtisk knihy o Sherlockovi a jeho věrném společníkovi Watsonovi.

Jedná se doopravdy o nevšední zážitek a doporučuji každému, kdo sem zavítá, aby návštěvu muzea uskutečnil. Pokud přežijete prvotní komplikace spojené s frontami, čeká vás nádherný zážitek, který navíc můžete hned vedle v restauraci spláchnout sklenicí vychlazeného Kozla. To vše si můžete přiblížit i pomocí fotografií pod článkem. Tričko se Sherlockem najdete na pandemic.cz.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz