Atlanta. Město, které na mě působilo hodně afroamericky. Popravdě jde o město, kde jsem měl snad největší strach ze všech měst USA, která jsem navštívil. Vlastně když za sebou necháte Downtown, je to tu samá afroamerická čtvrť. Nemám žádné předsudky vůči afroamerické komunitě, ale tady by se ve mně místy ani krve nedořezal.

Jak už jsem psal minule, stát na mostě, ze kterého kamera snímala Ricka, když přijížděl do města, ve mně zanechala opravdu silný zážitek. Zavzpomínal jsem na první sérii TWD a pustil se dál. Kolem bylo několik dalších, pro seriál významných lokací. Ať už jde o silnici, kde se Rick schoval do tanku, nebo kde Glenn s Rickem procházeli davem walkerů omotaní vnitřnostmi. Zkrátka z prvního a druhého dílu zde bylo tolik známých míst, že jsem jen přecházel z jedné strany silnice na druhou a vzpomínal.

Věděl jsem, že ta nejlepší místa jsem stále ještě neviděl a do tmy už mnoho času nezbývá. Bylo potřeba ihned vyrazit dál. Moje kroky směřovaly ke starému nádražnímu depu, které s seriálu sloužilo jako camp TERMINUS. Ano, samotný Terminus. Byl tam zákaz vstupu, ale i tak jsem stál u plotu odkud Carol střílela sniperkou, aby ostatní zachránila. No a samozřejmě jsem viděl i vagon, kde byli všichni uvězněni a taky samotnou budovu.

Čas pokročil a já se pomalu začal shánět po místě, kde bych postavil stan. Měl jsem v plánu jedno místo, které jsem si našel přes google maps, ale vzhledem k tomu, kde jsem se zrovna nacházel, jsem si uvědomil, že by to nebylo zrovna dvakrát bezpečné.

Vydal jsem se tedy směrem k nejbližšímu parku, kde jsem chtěl přespat. Nebyl to jen tak ledajaký park, ale místo, kde se Rick poprvé potkal s Hannah, známou jako Bycicle Girl. Na tu část si jistě spousta fanoušků dobře vzpomene, protože právě tehdy jí vzal Rick její oblíbené kolo.

Vyspal jsem se perfektně. Vstal jsem poměrně brzy, abych si mohl park projít a nemusel potkávat lidi, kteří si sem přijdou zaběhat se svými psy. Bylo sychravé ráno a já si zašel na místo, kde se právě Hannah v seriálu plazila. Jen jsem se posadil do trávy, zavzpomínal na onu scénu a užíval si ten parádní pocit.

Věděl jsem, že den právě začal a že na mě čeká ještě pěkná řádka lokací, které chci vidět. Během necelé hodiny jsem tedy opět vyrazil. Navštívil jsem po cestě dvě známá místa. Prvním byla trať, po které naši hrdinové TWD přicházeli k Terminusu. Druhou pak byla velká opuštěná hala, kde jsme se v seriálu znova setkali s Darylovým bratrem Merlem. Šlo o arénu, kde se proti sobě oba bratři postavili k souboji. No a jak to dopadlo, to jistě všichni víte. A jak to bylo dál se mnou? Dozvíte se příště…

GALERIE

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz