Třetí březnový den je dnem mých třicátých narozenin a přesně v tento den jsem navštívil místo, kde se natáčel legendární britský seriál Black Books (Blackovo knihkupectví). Inu, dal jsem krásný dárek k narozeninám. Na poslední straně článku je video a galerie.

Seriál není potřeba příliš představovat. Bernard L. Black je majitelem malého knihkupectví v Londýně. Je to Ir a nesnáší lidi. Je to věčný pesimista, negativista a kouří 40 cigaret denně. Miluje víno jakékoli značky a chuti. Jinak řečeno, je to prodejce na kterého byste nikdy nechtěli natrefit, protože vám nikdy nic nechce prodat. Dokonce nechce abyste k němu šli někdy nakupovat.

Bernard má rád svůj život a je s ním spokojený, tedy jen do chvile, než ho začne otravovat nějaký zákazník. Jeho věrny společník Manny Bianco je jeho přesným opakem. Do Bernardova života vnáší pozitivnější pohled na svět. Další do party je zástupkyně něžného pohlaví, Blackova věrná kamarádka Fren. Jenže ta je tak divná, že není schopná si najít pořádného chlapa. Jsou zde tedy tři nesourodé charaktery, které by spolu v reálném životě nikdy nemohly fungovat. Ovšem v tomto seriálu vše funguje na výbornou.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz