Carentan. Městečko na severu Francie. Spousta lidí o něm nikdy neslyšela, ale pokud se alespoň okrajově zajímáte o historii 2. světové války, nebo jste hráli druhý díl Call of Duty, kde to byla nejoblíbenější multiplayerová mapa,  musíte ho znát.

10-ti dílný seriál Bratrstvo neohrožených je podle hodnocení fanoušků jeden z nejlepších válečných seriálů (i filmů) vůbec. Seriál z produkce Stevena Spielberga a Toma Hankse ukazuje skutečné hrdinské činy legendární roty E 506 – Easy Company v době 2. světové války, od prvního seskoku v tréninkovém středisku až po obsazení Hitlerova Orlího hnízda.

Carentan sehrál důležitou roli hned ve třetí epizodě Bratrstva neohrožených. Strategicky důležité město musí být obsazeno, a tím zajištěn silniční uzel z vyloďovacích oblastí na plážích. Když se „Éčko“ snaží dostat po hlavní silnici do města, narazí na silný odpor. Přesně touto scénou začíná třetí díl, mrkněte se na ni.

Dnes můžete v Carentanu najít spoustu připomínkových objektů, památečních desek a muzeum vojenské techniky z 2. svět. války (viz. přiložená fotogalerie). I tady náš cestovatel Jarda byl.

[fbcomments]

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz