Malebné historické město Litoměřice, které se rozprostírá na soutoku Labe a Ohře, můžete znát z filmu Probudím se včera. Ten natočil v roce 2012 režisér Miloslav Šmídmajer a hlavní role ztvárnili Jirka Mádl a Eva Josefíková. Jednalo se o jednoduchou a zábavnou komedii o tom, jak se hlavní hrdina Petr vrací do svého mládí, aby opět našel svoji jedinou lásku, spolužačku Elišku. A právě sem jsem se, na své cestě stopem po známých filmových natáčecích lokacích, vydal.

 

Když jsem se ráno vzbudil a vylezl ze stanu, napadlo mě, že další zastávkou na mé cestě budou právě Litoměřice. Bylo to v momentě, kdy jsem dotočil lokace známé z filmu Fontána pre Zuzanu. Šlo spíše o spontánní akci, nic promyšleného. Jen jsem prostě věděl, že pojedu tam. Nejdřív mě ale moje kroky zavedly do Brna, abych navštívil obchod To Activity, kde jsem si měl vyzvednout oblečení na cestu a byl jsem domluvený s kamarádem, že zajdem na pivo. Jakmile bylo po všech formalitách (podpis smlouvy, nezbytné fotky), v jejichž průběhu se mi rozbila selfie tyčka, mohli jsme konečně s JayKayem (majitel a zakladatel TVGURU.cz) zajít na pivo.

 

Jakmile jsme se s Jayem rozešli, po chvíli jsem zjistil, že mám vybitý telefon a tak jsem ještě na chvíli zaskočil do jedné kavárny, kde jsem telefon dobil. Při čekání na to, než se telefon nabije jsem napsal do Rádia Krokodýl, jestli nespácháme nějaký živý vstup. Ten proběhl a moderátor měl nápad, že by se ve vstupu mohl zeptat, zda by mě někdo neubytoval, což se ve finále ukázalo jako skvělý nápad a já jsem nakonec v Brně přespal.

 

Ráno jsem se probudil do krásného dne. Vypravil jsem se na dálnici chytit stopa směr Litoměřice. Klasicky mi cesta z Brna do prahy trvá zhruba nějakých 6 hodin, ale ten den jsme měl prostě smůlu a prvního stopa jsem chytil až něco kolem páté odpoledne (a to jsem začínal v osm ráno). Zkrátka katastrofa. Na benzínku za Prahu jsem se dostal až něco po deváté, když mě bral do Prahy jeden polský řidič. Ten den byla navíc na dálnici jedna kolona za druhou. Do samotných Litoměic jsem přišel až druhý den odpoledne.

 

Litoměřice jsou – dle mého názoru – jedno z nejkrásnějších míst v České republice a jeho návštěvu doporučuji každému. Na jeho náměstí se od natáčení filmu příliš nezměnilo. Naštěstí. Po několika špatných pokusech o natočení daného místa (zvědaví němečtí turisti mi natáčení několikrát přerušili) se mi vše zdárně povedlo. Trvalo mi to víc než dvě hodiny. Výsledek mé práce můžete najít někde pod článkem a sami posoudit jeho kvalitu.

 

Toto město mám rád i kvůli jiné věci. Bydlí tu můj bratr a víceméně celá rodina, takže další důvod k tomu, abych sem jel. Samozřejmě jsem je navštívil a nakonec jsem v Litoměřicích zůstal déle, než jsem plánoval. Aktuálně sedím na balkóně a dívám se po krásách Šumavy. Spím u člověka, kterého jsem našel na Couchsurfingu, a on sám už projel Jižní Ameriku na motorce. Chystáme se jet natáčet Hoštice, i když podle informací už je tam jen velmi málo původních míst z filmů. Poté už mě čeká jen vydat se směrem do Francie, do malebného Saint-Tropéz, kde chci navštívit známou filmovou četnickou stanici.

 

Příště tedy něco málo z Hoštic, děkuji za podporu všem (od sponzorů až po fanoušky) a těšte se na další díly z mé cesty.

 

Kacero Jarda Kacerowsky

 

VIDEO :

 

-reklama-