Je tomu již nějaký ten pátek, co byla do světa vypuštěna druhá řada kultovního seriálu Stranger Things, která sklidila velkou vlnu pozitivních ohlasů. Vzhledem k tomuto úspěchu byla potvrzena řada třetí, která se touto dobou již natáčí. Datum premiéry, první trailer či další informace o nové řadě zatím nemáme, avšak je zde mnoho otázek, které v nás vyvolala řada druhá a na které chceme v řadě třetí odpovědi. V tomto článku naleznete výběr těch největších otázek po druhé řadě Stranger Things.

10. VRÁTÍ SE SHADOW MONSTER ALIAS MIND FLAYER?

Stranger Things (Netflix)

Na konci druhé řady Jedenáctka uzavřela bránu v Hawkins Lab, což znamená, že už neexistuje žádná cesta do světa Vzhůru nohama, alespoň ne z Hawkins. Všichni však víme, že tomu tak nemusí být napořád. Úplně poslední scéna z druhé řady nám totiž prozrazuje, že Shadow Monster je pořád naživu a nehodlá se jen tak vzdát.

Uvidím Shadow Monstera i ve třetí řadě jako představitele hlavního padoucha nebo se dočkáme ještě větší potvory? Vzhledem k tomu, že nám závěr druhé řady ukázal, že je stále naživu, je pravděpodobné, že jej ve třetí řadě uvidíme. Shadow Monster již ví o Jedenáctce a jejích schopnostech a bratři Dufferovi (tvůrci seriálu) podotkli, že i přesto, že je brána zavřená, spojení s druhým světem může stále existovat:

„Zavřeli bránu a Mind Flayer zůstal ve světě Vzhůru nohama. Nyní však ví o všech dětech, a především o Jedenáctce a jejích schopnostech, se kterými zápolil ve finální epizodě druhé řady. Ví, že je Jedenáctka tam někde venku.“

9. JE DOKTOR BENNER STÁLE NAŽIVU?

screenrant.com

Na konci první řady jsme všichni předpokládali, že Benner alias Papa, jak jej nazývá Jedenáctka, zemřel po střetu s Demogorgonem. Ale během kontroverzní epizody druhé řady jej vidíme ve vizi, kterou vyvolá Kali (Osmička) kvůli Jedenáctce, aby ji donutila čelit svým vlastním démonům. Ačkoli je Jedenáctka přesvědčena o tom, že je mrtev, Kali (Osmička) trvá na svém a tvrdí, že si Jedenáctka akorát přeje, aby byl mrtvý.

Pokud je Benner skutečně naživu, kde se nachází a co má v plánu? Výkonný producent Shawn Levy nedávno potvrdil, že je doktor Benner skutečně naživu: „Benner je naživu, je tam někde venku.“ Znamená na to, že jej uvidíme ve třetí řadě? Důležitější otázkou je spíše to, kdo se s ním setká první – Jedenáctka nebo Osmička?

8. UVIDÍME JEŠTĚ OSMIČKU (EIGHT)?

screenrant.com

Vzhledem k tomu, že Osmička (Linnea Berthelsen) dostala jednu celou epizodu ve druhé řadě, ve které se s ní potkala nám již známá Jedenáctka, je pravděpodobné, že ji ještě uvidíme. Nejenže se díky ní dovídáme víc o tom, co se dělo uvnitř Hawkins Lab, ale také její charakter funguje jako jakýsi učitel Jedenáctky a ukazuje nám, jak silná dokáže být, když je naštvaná.

Jedenáctka, chcete-li Jane, využívá své schopnosti k ochraně, zatímco Osmička, chcete-li Kali, využívá své schopnosti k vlastnímu prospěchu. Dvě děti, na kterých byly dělány nejrůznější experimenty a které si prošly rozdílnou výchovou. Za jakých okolností by se mohla Jane s Kali opět setkat zatím nevíme, avšak je možné, že tentokrát Kali vyhledá Jane, která se nachází se svými přáteli v Hawkins.

7. KDE JSOU OSTATNÍ EXPERIMENTY (001-007 A 009-010)?

screenrant.com

Druhá řada nám prozradila, že v Hawkins Lab se provádělo více experimentů. Dvě dívky s rozdílnými čísly mluví za vše. Je jasné, že v Hawkins Lab byly provedeny i experimenty 001 až 007 a 009 až 010. Kde jsou ostatní „pokusní králici“? Jsou stále naživu? Jsou někteří z nich opačného pohlaví? Vede někdo z nich „normální“ život bez využívání schopností? Jsou někteří ještě někde v laboratořích? Je Jedenáctka poslední v řadě nebo seznam pokračuje i po ní?

Ohledně této zápletky toho příliš mnoho nevíme, avšak už jen přítomnost Kali ve druhé řadě a způsob jakým žije, nám naznačuje, že ostatní lidé, kteří byli podrobeni podobným experimentům, mohou být stále naživu a někde běhat po světě.

6. JE WILL UŽ DEFINITIVNĚ V POŘÁDKU?

screenrant.com

Po dvou naprosto příšerných letech to konečně vypadá, že se Will Byers dočká trochu klidu – doufejme, že to tak i zůstane. Noah Schnapp, představitel Willa, se v první řadě moc neukázal, ačkoli byl pro její příběh velmi podstatný. Napravil to ve druhé řadě, kde byl na scéně daleko více a předvedl opravdu skvělý výkon.

Will je součástí dětské party a byla by škoda, kdyby se neukázal ve třetí řadě. Spojení mezi ním a Shadow Monsterem, chcete-li Mind Flayerem, je přerušeno a zdá se, že Will konečně může být se svými dětskými přáteli a žít normální život, alespoň na krátkou chvíli.

5. JSOU DUSTIN S HOPPEREM NAKAŽENÍ?

Stranger Things (Netflix)

Hopper strávil nějaký čas uvězněný v tunelech pod městečkem Hawkins, než byl zachráněn. Během toho, co byl uvězněn v podzemí, se nadýchal nějaké zvláštní látky. Později, když už byl v laboratořích Hawkins, tak vykašlal nějakou zelenou látku. Ve finále druhé řady vstoupí do tunelů Steve, Lucas, Max, Mike a Dustin, který se nadýchá stejné látky jako předtím Hopper.

Byla by až moc velká náhoda, aby tyto scény nic neznamenaly. Vzhledem k tomu, že jsme viděli dokonce dva případy, kdy se této zvláštní látky někdo nadýchal, je pravděpodobné, že se ve třetí řadě dočkáme nějakého vysvětlení.

4. DOČKÁME SE KOMPLETNÍHO HOPPEROVA PŘÍBĚHU?

screenrant.com

Chudák šerif Hopper, dozvěděli jsme se, že měl těžký život, ale co přesně se stalo? Víme, že kdysi žil ve městě se svou ženou Diane a společně měli dcerku, Saru, která naneštěstí měla rakovinu, které později podlehla. Smrt jejich dcery měla za následek rozvod a Hopperovo následné uchýlení do městečka Hawkins.

Druhá řada nám ukazuje, že má v sobě Hopper stále otcovské pudy, což můžeme krásně vidět u výchovy Jedenáctky, kterou učí, jak žít normální život a ochraňuje ji před okolním světem. Co je však jasné, že oběma na sobě velmi záleží. O čemž svědčí i scéna na konci druhé řady, kde Hopper mluví s Jedenáctkou.

Hopper řekne, že má strach z toho, že Jedenáctku ztratí stejně, jako ztratil svou dceru, Saru. Doslova sám sebe nazval černou dírou, která pohltí a zničí všechno, na co jen šáhne. Díky tomuto rozhovoru mají k sobě blíž a dá se říct, že je skoro jako její skutečný otec.

Bylo by zajímavé, kdyby nám třetí řada objasnila mezery v Hopperově minulosti. Kde je Diane teď a vrátí se někdy? Jak by jeho rozvod mohl ovlivnit budoucí vztahy? Ano, mám na mysli Joyce Byers, která chová k Hopperovi určité sympatie. Je pravda, že někdy je lepší, když není zodpovězena každá otázka. Jak to bude v Hopperově případě zatím nevíme.

3. BUDE JEDENÁCTKA KAMARÁDKA S MAX?

Stranger Things (Netflix)

Sadie Sink udělala velký dojem coby Mad Max, a to jak na Lucase, tak na fanoušky. Nicméně, ne každý byl tak úplně spokojený. Mike nejprve Max vůbec nepřijal a byl velmi pobouřený, když se dozvěděl o tom, že jí Lucas řekl jejich příběh. Jeho reakce je však pochopitelná, každá dívka, která se přidala k nim do party, mu připomínala ztracenou Jedenáctku, tudíž otevřela staré rány. Naneštěstí ani Jane samotné se Max nelíbila.

Max totiž dokázala Mikea rozesmát, a to zrovna ve chvíli, kdy je Jedenáctka pozorovala. Té se nelíbilo, že je Mike bez ní šťastný a na Max v té chvíli zjevně žárlila, což pravděpodobně zapříčinilo to, že když se Jedenáctka opět setkává s naší skupinou a Max jí podává ruku, je přehlédnuta a Jedenáctka se okamžitě obrátí k Joyce. A to není vše. Při scéně, kdy Jane zavírá bránu a soustředí se na svůj hněv, problikne scéna, ve které se objeví právě Max.

S návratem Jedenáctky, respektive Jane, zpět do Hawkins se vše změní. Jaký bude vztah mezi těmito dvěma mladými dívkami ve třetí řadě? Kdoví. Tak či onak bude velmi zajímavé sledovat, jak se tyto dvě vzájemně popichují.

2. JAK TO BUDE S MAX A BILLYM?

img.buzzfeed.com

Billy (Dacre Montgomery) přišel do Hawkins ve druhé řadě a opravdu neztrácel čas. Brzy upevnil své místo coby krutý tyran, kterému na nikom nezáleží. Montgomery hraje postavu velmi dobře. O Billym jsme se v průběhu druhé řady dozvěděli, že hluboce nenávidí Lucase, pravděpodobně kvůli silnému rasismu, že řídí jako blázen a má nesmírně rád tenké džíny.

Teprve až na konci druhé řady jsme se dočkali krátkého pohlédnutí na Billyho minulost. Když se Billy připravuje ve finále druhé řady na rande, neuvědomí si, že jeho sestra odešla z domu a dostane vynadáno od rodičů. Je očividné, že jej otec psychicky, ne-li i fyzicky, zneužívá. Důkaz toho můžeme vidět později v domě Byersů, kde dělá Billy přesně to, co je děláno jemu ve snaze cítit se lépe.

Vzhledem k tomu, že nikdo z nich nezemřel, lze předpokládat, že se na ně můžeme těšit i ve třetí řadě, a proto by nebylo od věci, dozvědět se o nich víc. Proč jsou vztahy mezi nimi tak špatné? Jak je to se zneužíváním? Proč přišli do Hawkins? Mnoho fanoušků by také jistě zajímalo, zdali bude mít Billy něco s paní Wheelerovou.

1. ZŮSTANOU DUSTIN A STEVE PŘÁTELÉ NAPOŘÁD?

mashable.com

Koho by napadlo, že někdy uvidíme duo jako je Dustin a Steve. Z velké části za to může Stevův velký obrat oproti první řadě, kde byl arogantní, žárlivý mladý hlupáček, který miloval víc svůj účes než svou přítelkyně. Druhá řada nám však na Stevea přináší zcela nový pohled a ukazuje nám, že ve skutečnosti není tak špatný člověk a dokáže být hodný, laskavý a přátelský.

Dustin, který přirostl k srdcím fanoušků již v první řadě, tvoří se Stevem perfektní duo. Vzhledem k tomu, že Steve nejenže pomohl Dustinovi s jeho účesem, ale také jej odvezl na zimní ples, lze tedy říci, že jsou skutečnými kamarády. Dustin tedy konečně našel kamaráda, kterého hledal a necítí se mezi ostatními tak sám. Doufejme, že jejich kamarádství vydrží.

Tohle byl souhrn největších otázek po druhé řadě Stranger Things. Máte nějakou vlastní otázku, na kterou byste rádi dostali v nové řadě odpověď? Těšíte se na třetí řadu? Napište nám dolů do komentářů a nezapomeňte pravidelně kontrolovat novinky na našem webu!