Rok se s rokem sešel a druhá série seriálové senzace z dílen Netflixu nám přinesla strhující pokračování, které nám odhaluje další osudy postav, které si fanoušci v minulém roce zamilovali a zároveň nám představuje i postavy nové. Spolu s novými díly však tvůrci odhalili i původní záměry týkající se snad nejpopulárnější postavy seriálu.

Kdo by si nepamatoval konec 1. série. Odvážná dívka s nadpřirozenými schopnostmi se obětuje pro záchranu svých přátel a svými posledními silami přemůže Demogorgona, vraždící monstrum ze světa Upside Down terorizující celé město Hawkins – což ji stojí život. Tak měl příběh Eleven i celého Stranger Things, zamýšleného původně jako minisérie, skončit. S obrovským ohlasem však bylo ihned po konci série jasné, že rozhodně nebude sérií poslední a že osud Eleven ještě přeci jenom není zpečetěn.

Během účinkování na Master Class Q&A na Chapmanově univerzitě odhalili tvůrci seriálu bratři Dufferové svůj původní záměr se Stranger Things, jakožto limitovanou minisérií
a hrdinkou Eleven:

„Možná bych to neměl říkat, protože rád předstírám, že to všechno bylo naplánované, ale původně to měla být minisérie. Takže Eleven se měla obětovat, zachránit svět a to měl být konec.“

I když by tento konec, přestože tragický, sloužil jako perfektní zakončení minisérie, zůstalo by hodně nezodpovězených otázek – hlavně co se týče Eleven. Její původ byl jednou z největších záhad. První série se pouze letmo dotkla příběhu kolem její matky, Terry Ives, ale druhá série se do jejího příběhu zanořila hlouběji a odhalila nám více.

Podle Russe Duffera umožnil vznik druhé série byznys. Když všem v Netflixu došlo, že z pouhé minisérie nevytěží dost peněz, přišli tvůrci s nápadem pro druhou sérii – Will je z cizí dimenze zpět, ale necítí se moc dobře. To se vedení zalíbilo a další sérii nestálo nic v cestě.

Willovi „epizody“, kdy má vidění ze světa Upside Down, pomohli vytvořit děj pro druhou sérii, která řeší následky Willova návratu z jiné dimenze, Elevenino zmizení i to, jak se vědci z Hawkins Lab snaží utajit chaos, který sami způsobili.

Eleven si fanoušci zamilovali, takže je těžké představit si, že by se do Hawkins už neměla vrátit. V současné době jsou pro Stranger Things naplánovány čtyři série (může jich být i víc) a jelikož je ještě hodně otázek kolem Eleven nezodpovězených, doufejme, že její příběh bude nadále pokračovat jakožto jedna z hlavních dějových linií.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz