Letos zažíváme vícero peripetií než v předešlých letech. Největším kamenem úrazu stále zůstává nový typ koronaviru, který se šíří světem. Krize vyvolaná globální pandemií měla razantní dopad i na řadu seriálových projektů, mezi které řadíme i čtvrtou řadu Stranger Things. Představitelka Nancy Wheeler, Natalia Dyer, však prozradila, proč mají opatření v souvislosti s epidemií koronaviru pozitivní dopad na čtvrtou řadu Stranger Things. 

Natalia Dyer, představitelka Nancy ze seriálu Stranger Things, otevřeně promluvila o tom, proč si myslí, že zpoždění nové řady má pozitivní vliv na natáčení. Stranger Things se řadí k nejúspěšnějším seriálům posledních pěti let. Popularitu si seriál získal téměř ihned po vypuštění první řády na streamovací službě Netflix.

Popularita rostla s každou další sérií a nyní jsme ve fázi, kdy čekáme na v pořadí již čtvrtou řadu. Její produkci však hned od začátku doprovází několik nepříjemných komplikací. Opatření proti šíření nemoci COVID-19 ve Spojených státech měly za následek pozastavení stovek ne-li tisíců projektů a celý filmový a seriálový průmysl de facto stál.

Přesto, že jsou v některých státech opatření pomalu rozvolňována, situace se zatím doposud nevrátila do normálu, o čemž svědčí i fakt, že počet nakažených ve Spojených státech nikterak výrazně neklesá. Premiéra třetí řady byla minulý rok v létě, přesněji na americký Den nezávislosti. U Stranger Things bývá zvykem, že nové řady se dočkáme většinou rok a půl od premiéry té předchozí. Již v tuto chvíli je jasné, že mezi třetí a čtvrtou řadou bude o trochu delší prodleva.

V rozhovoru pro časopis The Hollywood Reporter prozradila Natalia Dyer, jak můžou tvůrci pozastavení produkce využít ve svůj prospěch.

„Normálně dostaneme několik stránek scénáře a zbytek se dopisuje až v průběhu natáčení. To zabere poměrně hodně času. Takže normálně se vše dopisuje ještě během natáčení, tentokrát to však vypadá, že mají dostatek času. Myslím, že tohle je svým způsobem požehnaný čas pro tvůrce, jelikož teď mají čas posadit se, zamyslet se a tvořit,“ řekla Natalia pro časopis The Hollywood Reporter.

Embed from Getty Images

Úsudek Natalie Dyer byl pravděpodobně správný, vzhledem k nedávnému tweetu od scenáristů Stranger Things. Ti zveřejnili fotku, ke které připsali, že celý scénář ke čtvrté řadě Stranger Things je již kompletně hotový.

Co se týče bližších informací ohledně čtvrté řady, zatím toho mnoho nevíme. První dva teasery nám prozradily, že se podíváme mimo městečko Hawkins. Druhý ze zmíněných teaserů dokonce odpověděl na otázky ohledně Hopperova údajného skonu: šerif Jim Hopper je stále naživu a tvrdě dře někde v Rusku.

Bratři Dufferovi, tvůrci seriálu, také prozradili, že čtvrtá řada přinese mnohem více hostujících herců. Ti tak půjdou ve šlépějích jmen jako jsou Cary Elwes, Sean Astin či Paul Reiser.

Koronavirová krize zasáhla filmový průmysl tvrdou ránou. Spousta filmů, seriálů a jiných projektů nabrala velké zpoždění. Nicméně pokud byla neplánovaná přestávka v produkci Stranger Things tvůrcům ku prospěchu, buďme jenom rádi. Čas, který měli tvůrci nazbyt, se může odrazit i na kvalitě nové řady.

Méně milou zprávou pak zůstává, že na čtvrté pokračování budeme čekat zajisté o něco déle. Natáčelo se totiž pouze jeden měsíc, než bylo natáčení v důsledku pandemie pozastaveno. Tvůrci posléze přiznali, že jim toho k natočení zbývá ještě opravdu hodně.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:https://screenrant.com/
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.