Produkce čtvrté řady Stranger Things byla pozastavena stejně, jako většina jiných projektů, které měly tu smůlu a začaly se natáčet v letošním roce. Naštěstí koncem října se dala opět do pohybu a my se tak ani ne po měsíci natáčení dočkali hned několika novinek týkajících se připravované čtvrté řady. Během minulého týdne byli na sociálních sítích seriálu uveřejněni noví členové hereckého obsazení. Co vše o nich zatím víme?

Čtvrtá řada je jednou z prvních sérií, která nabírá pozoruhodně mnoho nových hereckých tváří. Minulý týden bylo oznámeno celkem osm nových přírůstků, z toho již dříve bylo řečeno, že se v nové řadě můžeme těšit minimálně na dvě nové postavy. K hereckému obsazení čtvrté řady se připojí mimo jiné také Joel Stoffer a Levon Roan Thurman-Hawke (bratr Maye Hawke).

Seriál ušel od první řady značný kus cesty. Vzpomeňme si na ústřední partu outsiderů v první řadě, která se skládala pouze ze čtyř členů a nově nalezené El (Millie Bobby Brown). S každou další sérií se obsazení seriálu rozrůstá. Na sociálních sítích seriálu Stranger Things se během minulého týdne objevily fotky nových členů hereckého obsazení spolu s krátkým popisem jejich role.

Velkým překvapením byl herec Tom Wlaschiha, známý díky seriálu Hra o trůny (2011–2019). Ten v nové řadě ztvární postavu Dmitriho. Více o této postavě se dočtete v samostatném článku.

Dalším překvapením pro fanoušky bylo obsazení Roberta Englunda, který si opakovaně zahrál roli ikonického zabijáka Freddyho Kruegera. Ten si v nové sérii střihne roli Victora Creela, jenž je popisován jako: „Narušený a strašlivý muž, který je držen v psychiatrické léčebně za hrůzostrašnou vraždu z 50. let.“

Herec Eduardo Franco si zahraje Argylea, nového kamaráda Jonathana Byerse (Charlie Heaton). Argyle je podle všeho: „Zábavu milující hulič, který hrdě rozváží vynikající pizzu od Surfer Boy Pizza.“

Krapet známější tváří je Jamie Campbell Bower, který zahraje Petera Ballarda – starostlivého muže, který pracuje jako sanitář v psychiatrické léčebně, přičemž je již unavený z každodenní brutality, jíž je svědkem.

Sherman Augustus, kterého můžeme znát např. ze seriálu Into the Badlands (2015–2019), ztvární podplukovníka Sullivana. Podplukovník je charakterizován jako: „Inteligentní muž, který nevykládá nesmysly a věří, že ví, jak zastavit zlo v Hawkinsu jednou provždy.“

Mason Dye nás bude ve čtvrté řadě doprovázet coby Jason Carver. Postava Carvera je popsána jako: „Pohledný a bohatý sportovec, který chodí s nejoblíbenější dívkou ve škole.“ K této stručné charakteristice poté Netflix ještě dodává: „Jasonův svět se začne rozpad ve chvíli, kdy Hawkins začne ohrožovat nové zlo.“

Kromě Toma Wlaschiha, který ztvární Dmitriho, tu máme další ruskou postavu. Tentokrát jde o Yuriho, jehož představitelem se stal Nikola Djuricko. Yuri je charakterizován jako: „Záludný a nepředvídatelný ruský pašerák, který miluje špatné vtipy, peníze na ruku a arašídové máslo.“

Poslední novou postavou je Eddie Munson, vedoucí středoškolského klubu příznivců hry Dungeons & Dragons s názvem Hellfire Club. Eddiho si zahraje Joseph Quinn a kromě toho že povede hawkinský středoškolský klub, nevíme o této postavě nic.

Přesto, že jde jen o útržky toho, co nové postavy ve čtvrté řadě budou dělat, můžeme již nyní začít spekulovat nad nejrůznějším variantami. Například Mason Dye, který ztvární postavu Jasona Carvera, by teoreticky mohl převzít roli oblíbence a pitomce zároveň, podobně jako to udělal např. Dacre Montgomery coby Billy Hargrove po Stevu Harringtonovi ztvárněném Joem Kerrym. Steve na konci třetí řady totiž vypadal, že je na nejlepší cestě stát se jedním z nerdů. Má-li Masonova postava čelit zlu, můžeme očekávat, že jej to změní. Otázka zní, zdali se z něj stane klaďas jako v případě Stevea, anebo spíše záporák, jako tomu bylo většinu času s Billym.

Zájem vzbudila i postava Victora Creela, kterou ztvární Robert Englund. S touto postavou se zároveň pojí i postava Jamieho C. Bowera, který hraje Petera Ballarda. Oba charaktery jsou totiž nějakým způsobem spjatí s psychiatrickou léčebnou. Ta se nemusí nacházet nutně přímo v Hawkinsu, ale někde v přilehlém okolí. Využity mohou být také prostory bývalých hawkinských laboratoří.

Psychiatrická léčebna může mít spojitost s již dříve představeným projektem MKULTRA, na kterém byly založeny pokusy v laboratořích v Hawkinsu. Ty mohou pokračovat i nadále někde jinde, neboť již během druhé řady bylo oznámeno, že doktor Martin Brenner stále žije. U postavy Petera Ballarda je také zmíněno, že je unavený z každodenní brutality. Je možné, že v psychiatrické léčebně dojde ke vzpouře a pacienti uprchnou, nebo budou dokonce někým vypuštěni ven.

V neposlední řadě nesmíme zapomínat na dvě ruské postavy, které nás zavedou daleko za hranice Hawkinsu. Už delší dobu víme, že Hopper za blíže neznámých okolností přežil a dostal se do Ruska, tehdejšího Sovětského svazu. Pomůže Dmitri a Yuri Hopperovi uprchnout zpět do Ameriky, nebo mu jeho cestu zpět naopak ztíží?

Soudě podle dosavadních kroků tvůrců to vypadá, že chtějí čtvrtou řadu udělat zase o něco velkolepější, než tomu bylo v předchozích třech případech. Těžko říct, zda jim jejich strategie vyjde i počtvrté. Premiéra čtvrté řady zatím nemá pevně stanovené datum, pravděpodobně se jí však dočkáme někdy v druhé polovině příštího roku.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz