Od premiéry rodinné komedie Strašidla z Vikýře uplynulo již neuvěřitelných třiatřicet let. Hlavní roli malé Terezky si po boku Rudolfa Hrušínského, Josefa Somra nebo Jany Štěpánkové zahrála tehdy dvanáctiletá Katarína Šulajová. Jak se herečka změnila a čemu se dnes věnuje?

Slovenská herečka a dabérka Katarína Šulajová se narodila 2. prosince 1975 v Martině. Její matka je herečka, otec scenárista. Se svou matkou si zahrála ve filmu Strašidla z Vikýře.  V letech 1994 až 2000 vystudovala dramaturgii a scenáristiku na VŠMU v Bratislavě.

Kromě role Terezky jsme ji mohli vidět v její další dětské roli v seriálu Safari (1986), kde jí otce hrál herec Michal Dočolomanský, ten si také zahrál ve Strašidlech z Vikýře. Objevila se ještě ve filmech Čertiská (1989), Ktosi je za dverami (1989), Pavilón číslo 6 (1992) a naposledy v roce 2004 ve filmu O dve slabiky pozadu, na kterém se podílela i jako režisérka a hlavní roli zde měla její sestra Zuzana.

Divácky známé jsou i seriály, na kterých se podílela jako režisérka, konkrétně Horákovi (2006), Přešlapy (2009-2010) a V.I.P. vraždy (2016). Kromě snímku O dve slabiky pozadu režírovala ještě další dva filmy – Láska z kontejneru (2011) a Terapie (2018).

Mezi její záliby patří focení a cestování, což lze vidět na jejím účtu na Instagramu, kde své fotky sdílí. Její mladší sestra Zuzana Šulajová je herečka a fotografka a od roku 2010 tvoří pár s oblíbeným českým hercem Janem Révaiem. Na fotografii níže jsou zachyceny obě sestry (Katarína Šulajová vpravo).

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz