Česká herečka Eva Čížkovská právě slaví své 56. narozeniny. Ani to jí však neubírá na kráse a svoji skvělou figuru si zachovala od dob natáčení Discopříběhu 2 dodnes. Zde jistě zúročila své nadání a talent pro tanec, který se začala učit již ve svých dvou letech. Jak dnes herečka vypadá a co dělá, se dozvíte v našem článku.

Česká herečka Eva Čížkovská se narodila 11. října 1965 v Praze. Talent a nadání pro herectví zdědila po svém otci, který před jejím narozením ochotničil. Málokdo ví, že bratr Evy Čížkovské je také herec, který si zahrál v oblíbené české komedii Copak je to za vojáka. Není to nikdo jiný, než představitel vojína Tekelyho (Václav Čížkovský). Své první zkušenosti před kamerou získala ještě jako malá díky natáčení a focení reklamy.

Její největší zálibou byl ale scénický tanec, který dokonce studovala, a to od pouhých dvou let pod vedením Jarmily Jeřábkové, průkopnice českého moderního tance. Po maturitě se začala připravovat na přijímací zkoušky na Hudební a taneční fakultu AMU a současně hrála v Národním divadle. Na fakultu se nakonec nedostala. Herectví ji natolik naplňovalo, že se přihlásila na DAMU, kam ji přijali, když jí bylo devatenáct let.

Její první filmová role přišla v roce 1985 ve snímku Odpouštím ti, tatínku, když vzala roli za Mahulenu Bočanovou. Poté přicházely menší i větší role v seriálech i filmech, ale slávu u publika jí přinesla v roce 1991 právě role striptérky Ály v hudební komedii Discopříběh 2. Jako herečka je i nadále aktivní, loni se objevila v epizodní roli seriálu Modrý kód a letos má mít premiéru film Když prší slzy a Bastardi 4: Reparát, kde hraje.

Věnuje se také charitativní činnosti, vyučuje tanec, vede dramatický kroužek a moderuje. Ve volném čase ráda hraje golf. Jejím manželem je Marek Jelínek, s kterým letos oslavili výročí 30 let od svatby. Mají spolu dvě děti, syna Davida (28) a dceru Adélu (24). Herečka vypadá stále skvěle, nezahálí a užívá života. Nedávno si dokonce nechala na paži udělat nové tetování.

Zdroje informací: csfd.cz, wikipedia.cz a idnes.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA