Před necelým týdnem zveřejnilo studio Pixar finální trailer ke svému novému filmu Toy Story 4. Dlouho předtím, než se začal čtvrtý díl velmi známé, dá se říct rodinné a komediální, série přivádět k životu, se nechalo toto filmové studio slyšet, že nemají v plánu zveřejnit nic, co by se kvalitou přinejmenším nevyrovnalo třem předcházejícím dílům. Ti, kteří viděli alespoň jeden díl z Příběhu hraček, vědí, že po tomto tvrzení před sebou měli tvůrci spoustu tvrdé práce.  Jak se jim nakonec tahle dřina povedla, zjistíme v kinech od 21. června.

Co bude hlavní zápletkou?

Jak jde vidět v traileru, Woody, Buzz a všichni jejich přátelé stále patří malé Bonnie, která je zdědila po jejich původním dětském majiteli, Andym. Na začátku celého příběhu se k partě přátel přidá nová hračka, kterou si Bonnie vyrobila ve škole. Jmenuje se Forky a je to jednorázová plastová vidlička s očima. Poté, co Bonnie, její rodiče a všechny její hračky vyrážejí na dovolenou, začne Forky prožívat těžkou životní krizi. Byl stvořen jako vidlička, ale najednou se z něj stala hračka. Neví, kým je a trápí se tak moc, že se rozhodne opustit Bonnie a vyskočí z jedoucího auta. To by ale hlavním hrdinou filmu nesměli být Woody a Buzz, aby se nerozhodli Forkyho přivést zpátky a ušetřit tak Bonnie nemalé množství slz. Na své cestě zpátky ke své majitelce se seznamují se spoustou jiných hraček a potkávají staré známé.

Každá správná pohádka musí mít i pořádného záporáka. Na své cestě za Bonnie se Woody dostane do starého antikvariátu, jehož obyvateli jsou mimo jiné i vysloužilé hračky. Musím říct, že když jsem tuto část viděla v traileru, říkala jsem si, že nejedno dítě bude mít ze starých hraček noční můry. No, teda, děti vlastně možná ne, ale já teda určitě ano.  Nejvýraznější záporná postava je panenka Gabby Gabby, která je v antikvariátu zavřená už skoro 60 let, protože má porouchané hlasové zařízení. Myslí si, že právě to je důvod, proč ji žádné dítě nechce a tak se rozhodne, že si tenhle hlasový motorek „vypůjčí“ od Woodyho.  Myslím, že nám bylo prozrazeno víc než dost.  Kdo ví, jestli to zase skončí pohádkově.

Koho ve filmu uslyšíme?

Obsazení hlavních rolí je od roku 1995 neměnné. Kovboje Woodyho dabuje oblíbený Tom Hanks. Hanks se při jedné návštěvě večerního pořadu The Ellen DeGeneres Show nechal slyšet, že podílet se na filmech Toy Story byla jedna z věcí, za které je ve své herecké kariéře nejvděčnější. Následně dodal, že konec Příběhu hraček bude extrémně emotivní záležitost.  Dalším stálým hlasem v těchto filmech je Tim Allen, který namluvil Buzze Rakeťáka. Stejně jako Tom Hanks i on potvrdil, že pro ty, kteří jsou s Woodym už od začátku, bude čtvrtý díl Příběhu hraček procházka Velkým slzavým údolím. Dále se můžeme těšit na hlasové zpracování Joan Cusack či Walace Shawna. V českém znění pak Woodyho dabuje Michal Dlouhý a Buzze Rakeťáka Pavel Soukup.

Pana Brambůrka už od prvního dílu daboval americký komik Don Rickles, který však ještě před začátkem tvorby filmu v roce 2017 opustil tento svět. Tvůrci se ale za každou cenu snažili zachovat ve filmu jeho hlas, což se jim povedlo. Sesbírali obrovské množství materiálů s Ricklesovým hlasem a přetvořili je ve slova pana Brambůrka.

Zajímavost na závěr

Antikvariát, ve kterém se má odehrávat poměrně velká část děje, se skládá z více než 10 000 jednotlivých rekvizit, které v sobě nesou odkazy na další pixarovské filmy jako například Coco, Život brouka nebo V hlavě.

A co vy? Chystáte se na nové Toy Story do kina a věříte, že to bude stát za to? Nebo si spíš myslíte, že půjde o sentimentální slátaninu, které se fanoušci bojí? Po dvaceti letech s Příběhem hraček na to má totiž Pixar už nárok. Nezbývá, než se obrnit trpělivostí a počkat si do půlky června.

-reklama-