Šokující zpráva stará teprve několik hodin oblétla internet rychlostí světla. Jedna z největších filmových společností, Warner Bros., vypustí v příštím roce všechny své filmy současně do kin i na streamovací platformu HBO Max.

Filmový průmysl zažívá v roce 2020 krušné časy. Jedná se o jedno z nejhorších období za posledních 20 let. Neustálé změny v programu, přesunuté a zrušené premiéry. Přesně takto vypadá filmová distribuce v letošním roce.

Některé společnosti se proto rozhodly přesunout své filmové novinky na streamovací služby, které naopak zažívají žně. První pokusy jsme mohli zaznamenat počátkem září, kdy společnost Disney nabídla uživatelům Disney+ za drobný poplatek snímek Mulan (2020). Nyní se pro takto odvážný krok rozhodla další velká společnost.

Společnost Warner Bros. oznámila, že všechny své filmy v příštím roce vypustí ve stejnou chvíli do kin i na streamovací službu HBO Max. Podle dostupných informací by filmy měly být na HBO Max dostupné po dobu 31 dní.

Jednalo by se tak o snímky Duna (2021), čtvrtý díl série Matrix (2021), Život v Heights (2021) a další. V současné chvíli tato strategie platí především pro diváky v USA. Země jako Velká Británie, která má v tuto chvíli otevřeno větší množství kin a s pandemií se vypořádává o poznání lépe, se budou držet uvedení pouze v kinech.

Duna, FOTO: Warner Bros. / Vertical Ent.

To však neplatí pro snímek Wonder Woman 1984 (2020). Ten bude pokusným králíkem společnosti Warner Bros., neboť půjde o první snímek, který bude uveřejněn jak v kinech, tak na streamovací službě včetně Velké Británie.

Společnost své rozhodnutí okomentovala následovně:

„Žijeme v neobvyklé době, která si žádá kreativní řešení, mezi které patří i nová strategie Warner Bros. Pictures. Nikdo si nepřeje návrat našich filmů na bílá plátna víc než my. Jsme si vědomi toho, že naše filmy jsou mízou pro provozovatele kin, nicméně se musíme smířit s realitou, že většina amerických kin bude v roce 2021 fungovat pouze s omezenou kapacitou. S tímto jedinečným ročním plánem podpoříme provozovatele kin alespoň nějakým způsobem. Zároveň však naše filmy dopřejeme filmovým nadšencům, kteří nemají tu možnost navštívit filmy v kině nebo nejsou zatím připravení na naše úžasné filmy zajít do kina. Považujeme to za výhru pro obě strany, jak pro filmové nadšence, tak pro provozovatele kin. Jsme nesmírně vděční našim filmovým tvůrcům, kteří byli tak ochotní a spolupracovali s námi na tomto inovativním řešení.“

Pochopitelně tato strategie nepotěší majitele kin, kteří už tak mají velké ztráty a na návštěvnosti diváků jsou závislí. Zároveň se tento krok jeví jako velká podpora streamovacích služeb, jako jsou HBO Max, Netflix atd. Nemluvě o vlně pirátství, která se s uvedením filmů na streamovací platformy zvedne.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz