Upřímně, kdo z nás nebyl v kině v roce 2016 na film Suicide Squad? Masivní nadšení fanoušků, kteří se od uvedení trailerů nemohli dočkat návštěvy kina, však bylo náhle smeteno poměrně silným vystřízlivěním a zklamáním. Překvapivě se však točí pokračování! I když…pokračování?

A otazník je opravdu na místě, protože nazvat to pokračování chce asi trochu odvahy. A ano, jak už jsem nastiňovala v úvodním odstavci – snímek Suicide Squad režiséra Davida Ayera fanouškovsky dost prodělal. Zvedlo to sice jméno skvělé Margot Robbie v roli Harley Quinn – už jenom na základě faktu, že už v únoru se dočkáme její vlastní dívčí týmovky ve filmu Birds of Prey – jinak to ale fakt pohořelo. Třeba takový Jared Leto, který si ve filmu střihl Jokera, se z toho nejspíš vzpamatovává ještě doteď (a ne, určitě to nemá žádnou spojitost s božským a respektovaným Jokerem Joaquina Phoenixe, který odmítá opustit kinosály po celém světě).

DC Universe se však této povedené sebevražedné partičky odmítá vzdát a zkouší to znovu. Na pomoc si zavolalo režiséra z konkurenčního MARVEL světa, Jamese Gunna, který zrovna v době jeho rekrutování dostal od MCU kopačky za rasistické tweety z doby kamenné (vše se ale zase obrátilo v dobré a Gunn se opět ujme své série Guardians of the Galaxy se třetím pokračováním). Snímek by měl dostat název The Suicide Squad, nejspíš aby nám skutečně dali najevo, že se nejedná o pokračování (a také nám vyjadřují nadměrnou důvěru, že si tímto názvem nebudeme plést film s originálem). Mimochodem, taky se těšíte, jak se s tímto popere český překlad? 

Gunn však do pokračování/rebootu – říkejte si tomu, jak chcete – z originálního castingu obsadil pouze Margot Robbie a je už skoro pravděpodobné, že se zde ani s nikým dalším nesetkáme. Noví herci už byli dávno zveřejněni, máme už i pár zákulisních fotek a opravdu to vypadá nadějně. Každopádně nová herecká plejáda taky stojí za to!

James Gunn, zdroj: www.flickr.com

Dočkáme se Idrise Elby, který si střihl roli i v Thorovi, Johna Ceny, Taiky Waititiho (který mimochodem režíroval třetího Thora: Ragnarok), Petera Capaldiho (ANO, toho Petera Capaldiho) či Seana Gunna, kterého jsme rovněž mohli vidět v sérii Guardians.

Není taky žádnou novinkou, že se nedávno ozval Ayer s vysvětlením, že původní Suicide Squad byl vlastně špatný i protože do něj on sám nakonec tolik zabrousit nemohl a hodně se na finální verzi vyřádilo studio. Gunn se s Ayerem nedávno sešel a překvapivě z jejich reakcí vyšlo, že by ani jednomu nevadilo udělat z Gunnova Suicide Squad regulérní pokračování.

Gunn dokonce prohlásil, že by byl rád, kdyby se ve filmu opět objevila Viola Davis v roli Amandy Waller, Joel Kinnaman, který si v jedničce zahrál Ricka Flaga nebo Jai Courtney v roli Captaina Boomeranga. Natáčet se každopádně už začalo, takže by se asi měli konečně rozhodnout.

Snímek The Suicide Squad dorazí do kin 5. 8. 2021 a o všech dalších novinkách vás budeme informovat, takže nás nezapomínejte číst!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz