Finále druhé série Supergirl, bylo opět plné zajímavých a pozoruhodných akcí. Nechybělo nic. Mohli jsme sledovat lásku, akci i napětí. Bohužel pro některé z nás také bolest z odchodu jednoho charakteru. (POZOR článek obsahuje SPOILERY!)

Kara se dozvídá od své nepřítelkyně, co udělala Supermanovi. Dávkovala Clarka stříbrným kryptonitem. Hned na to Superman s Karou bojuje a nepřestávají jeden na druhého útočit. Problém je v tom, že Superman v  ní vidí svého nepřítele Zoda. Bitva po nějaké době končí prohrou pro Supermana. Kara Danvers jako Supergirl, se tentokrát ukázala jako silnější hrdinkou, než její bratranec. Stříbrný kryptonit mu nebral sílu, Supergirl se ukázala silnější než kdy předtím.

V zájmu minimalizace ztráty, Kara uplatňuje právo na Dakkam Ur. To znamená, že ona a Rhea budou společně bojovat proti sobě a vítěz získá Zemi. Vítěz bere vlastně vše a poražený skončí. Kara si nemůže dovolit prohrát a proto musí existovat i náhradní plán.

Miss Martian se vrací zpět a Martiana Manhuntera probudí z jeho spánku. Když se vzbudí připojí se ke Clarkovi k boji proti daxamitům. M’gann sebou z planety přivezla také pár dalších bojovníků.

A dostáváme se k záložnímu plánu, který nikdy nezní dobře jak se zdá a také na tom vždycky něco bude. Záložní plán zní k ničemu. Proč? Protože to vyžaduje jednu „oběť“, konkrétně Mon-Ela. Lillian Luthor a Lena vymyslí plán jak dostat všechny Daxamity ze Země a když mluvíme o všech daxamitech tak je to myšleno skutečně. Jedná se o artefakt, který Lillian ukradla z trezoru svého syna Lexe, který měl původně zabít Supermana, teď je potřeba k pomoci pro National City. Vrstva vzduchu, která obsahuje olovo. Daxamité mají vlastně na výběr. Odejít, nebo zemřít. Královna Rhea zemře dřív než stihne utéct.

Přichází to, čeho jsme se všichni báli. Jeden člen týmu Supergirl musí odejít. Kara a Mon-El se společně loučí. Nedokáže ho nechat zemřít a proto ho posadí do daxamitské lodi, aby se dostal pryč. Ještě předtím než nadobro zmizí, políbí Karu a ta mu přenechává řetízek, který jí dala její matka. Není třeba slov, i přesto mu Kara nezapomene říct, že ho miluje. Než se ohlédneme, Mon-El je pryč a National City je zachráněno.

Jenže co teď? Mon-El je pryč. M’gann na chvíli zůstane v NC. Alex požádá Maggie o ruku. Kara je zničená. A co Kara udělá když se necítí dobře? Navštíví Cat Grant. Cat jí řekne, že časem se její bolest vyléčí a také to, že může být hrdá na to co vykonala. A když Kara později odchází z její kanceláře, stane se to, co snad všichni celou dobu věděli. Cat ví o tom, že je Kara Supergirl. Pro některé z nás to byl velmi dojemný okamžik a Cat je zkrátka skvělý charakter v Supergirl. Doufejme, že se objeví i ve třetí sérii, protože tahle ženská má kuráž.

A na samí závěr nesmím zapomenout zmínit Mon-Ela ještě jednou, protože jeho konec se zdá dost otevřený pro třetí sérii, což by znamenalo, že se zase vrátí. Musíme tomu věřit. Mon-El nedorazil tam kam by měl, ale před ním se otevřel jaký si „portál“, který ho v táhl do sebe. A poslední scéna? Ukazuje na miminko, které bylo dáno do lodi a posláno na Zem, stejně jako to bylo s Clarkem.

A vůbec. Kam se nám poděl Guardian? V celém finále byl pouze jednou a to v budově CatCo, když Superman bojoval s jedním z daxamitů, kterému Rhea přikázala na něho zaútočit. A to ještě k tomu byl zobrazen jen jako James, Guardiana jsme se tedy ve finále už nedočkali.

Toto bylo poslední shrnutí dílu druhé série Supergirl. Se shrnutím dalších  epizod se uvidíme opět na podzim, a mezi tím, se budu snažit přidávat Vám nové informace, které se budou k 3. sérii vztahovat. Věřím, že se v dohledné době něco naskytne, a také doufám v to, že nám co nejdříve poskytnou informace o tom, zda se Chris Wood jako Mon-El vrátí zpět. A kromě toho, jak by jste finále ohodnotili? Napište své názory dolu do komentáře. :) 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz