Superstar 2020 je u konce, přičemž jsme se dočkali pouze 2 přímých přenosů z pražských Jinonic. I přesto, že pandemie nebezpečného COVIDu-19 stále řádí, si pětici soutěžících vyslechli přítomni blízcí včetně poroty přímo ve studiu a o vítězi rozhodlo několik stovek tisíc hlasů. 

Pěvecká soutěž, kde je hlavní myšlenkou objevit ty nejzajímavější amatérské zpěváky a připravit je na budoucí práci hudebníka, v neděli večer došla až na samotný závěr. Během 3 hodinového vysílání soutěžící vystoupili buď ve dvou či ve třech kolech, podle toho, jak každého z nich ohodnotili SMS hlasy diváci.

Do závěrečné pětice se dostala teprve patnáctiletá Diana Koval’ová, studentka Dominika Lukešová, muzikálový zpěvák Martin Schreiner, Giovanni Ricci a největší překvapení letošního ročníku pořadu Barbora Piešová. Každý účastník zazpíval v prvním kole známý americký hit, ve druhém kole pak zazněl český a slovenský výběr písní. Slyšet jsme tedy mohli vlastní verze od interpretů Billie Eilish (No Time to Die), Céline Dion (My Heart Will Go On), Adele (Set Fire To the Rain), Eltona Johna (Your Song) a The Pointer Sisters (I’m So Excited).

Poté následovalo druhé kolo, ve kterém zazněly pouze české a slovenské písně. Martin Schreiner předvedl píseň Žal se odkládá od Jiřího Korna a přidal k tomu perfektní taneční choreografii. Diana Koval’ová zazpívala skladbu Voda, čo ma drží nad vodou od slovenské skupiny Elán. Giovanni Ricci tentokrát překvapil výběrem písně od Karola Duchoně a vystoupil s hitem Mám ťa rád. Nechyběl ani Richard Miller a jeden z jeho největších hitů s názvem Milovanie v daždi. Taneční hit Na ostří nože od zpěvačky Ewy Farne si do svého podání vzala Dominika Lukešová. Bohužel jak Giovanni, tak i Dominika obdrželi od diváků nejmenší počet SMS hlasů a do třetího kola se již nedostali.

Závěrečná přehlídka se nesla v castingovém duchu, neboť si zbylí soutěžící právě zde vybrali písně, díky kterým zaujali porotu a postoupili dále do bunkru. Před samotným vyhlášením vítěze bylo ohlášeno, že celkový počet hlasů jednotlivým zpěvákům se vyšplhal na číslovku 660 000. Živý přenos sledovalo z pohodlí domova přes 1 milion diváků 15+.

Absolutním vítězem letošního ročníku Superstar a částku 2 000 000 korun si domů odnesla devatenáctiletá Barbora Piešová, která svým hlasem zaujala diváky nejvíce.

Sledovali jste přímý přenos až do nočních hodin? Poslali jste některému ze soutěžících hlas? Podělte se o své názory na letošní ročník Superstar níže do komentářů!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz