Krok za krokem je americký televizní komediální seriál, který se poprvé odvysílal v roce 1991 a opakovaně jej vídáme na našich obrazovkách i v dnešní době. Díky vtipnému vyobrazení reálných rodinných situací se těší popularitě u mladých i starších diváků. V hlavních rolích se objevili Patrick Duffy a Suzanne Somers, která právě slaví své 74. narozeniny. Jak se herečka změnila a čemu se dnes věnuje?

Suzanne Somers, rodným jménem Suzanne Marie Mahoney, se narodila 16. října 1946 v San Brunu ve slunné Kalifornii. Její matka, Marion Elizabeth, pracovala jako sekretářka a její otec, Francis Mahoney, byl dělník a zahradník. Když jí bylo šest let, její otec propadl alkoholu a celá rodina kvůli němu zažívala peklo. Na střední škole byla populární roztleskávačkou a po maturitě byla přijata na vysokou školu v San Francisku.

Ve svých devatenácti letech se provdala za Bruce Somerse a v listopadu 1965 se jim narodil syn Bruce Jr. Jejich manželství však v roce 1968 skončilo rozvodem. V roce 1970 se seznámila s moderátorem Alanem Hamelem, kterého si v roce 1977 vzala. Manželství trvá dodnes a radost jim dělají také tři vnučky. Na snímku níže je s manželem Alanem a synem Brucem.

V roce 2000 u ní byla několika různými lékaři diagnostikována rakovina se čtyřmi různými ložisky v těle. Lékaři jí tehdy dávali pouze několik týdnů života, protože rakovina byla údajně neoperovatelná. Po roce a stovkách různých vyšetření a testů jí byla nakonec diagnostikována rakovina prsu.

V návaznosti na předchozí zkušenost se rozhodla nepodstoupit klasickou léčbu pomocí chemoterapie a zvolila alternativní proceduru. Zákeřnou nemoc překonala a v roce 2009 vydala knihu Knockout, kde prostřednictvím rozhovorů s renomovanými lékaři popisuje alternativní postupy v boji s rakovinou.

Suzanne Somers je o dva roky starší než její seriálový kolega Patrick Duffy, který v seriálu Krok za krokem ztvárnil Franka. Svou hereckou slávu získala pouze díky postavě Carol z populárního sitcomu. Sice se ještě objevila v několika dalších televizních rolích, ale žádný její další film či seriál již neměl takový ohlas jako Krok za krokem. Poslední film, ve kterém se objevila, byl snímek z roku 2001 Řekni, že to tak není.

V současné době ji živí její vlastní teleshopping, kde nabízí svůj přístroj na posilování stehen. Napsala i několik knih ohledně zdravého životního stylu. Její poslední televizní vystoupení bylo v roce 2015 v oblíbené taneční show Dancing with the Stars, kde obsadila 9. místo. Bývalá herečka je i ve svých 74 letech ve formě a stále vypadá skvěle.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz