S prvními květnovými dny přichází i dávka nových seriálových zážitků. Jedním z nich je i Swamp Thing, nový seriál z dílny DC. Tento hororový hraný snímek bude mít premiéru 31. května letošního roku ve streamovací aplikaci DC.  Trailer na tento desetidílný seriál byl zveřejněn na oficiálním kanále DC před 14 dny a nese v sobě nemalý hororový potenciál. Pokud se chcete bát, Swamp Thing může být právě pro vás.

O tom, že má světlo světa spatřit nový seriál týkající se světa DC, se začalo mluvit v květnu minulého roku.  Bylo oznámeno, že produkce se ujme Atomic Monster Production a Warner  Bros. Jedním z hlavních producentů je James Wan, jehož zásluhy vidíme třeba na novém Aquamanovi.

Samotné natáčení seriálu začalo v listopadu 2018 ve Wilmingtonu v Severní Karolíně. Během natáčení se tvůrci rozhodli udělat pouze deset epizod místo původních třinácti.

REŽIE A OBSAZENÍ

Režie pilotního dílu se ujal Len Wiseman známý především díky režijním výkonům na některých filmech ze série Underworld, jako asistent režie se potom podílel třeba na Godzille z roku 1998. Co se týče hlavní postavy, je to malinko složitější. Lidskou podobu, tedy Aleca Hollanda, má hrát herec Andy Bean, který se objevil např. v jednom díle Transformers a na podzim tohoto roku jej uvidíme v kinech v kingovském It: Kapitola druhá. Bažinatou podobu Hollanda má potom ztvárnit herec Derek Mears (Agents of Shield, Ospalá díra). Hlavní ženskou protagonistkou je Abby Acrane, kterou hraje Crystal Reed známá především jako lovkyně vlkodlaků z Teen Wolf. A v neposlední řadě- hlavní seriálový záporák. Toho ve Swamp Thing si zahraje Kevin Durand.

O ČEM TO VLASTNĚ BUDE?

Na oficiálním Youtube kanále DC je k traileru na Swamp Thing připojen krátký text. „Abby Acrane vyšetřuje původ záhadného smrtícího viru z bažin. Jak ale brzy zjistí, bažiny ukrývají mnohem mystičtější a děsivější tajemství. Nikdo není v bezpečí.“

Abby (Crystal Reed) se vrací do svého rodného města Huomy v Lousianě aby se ponořila do tajemství tamějších bažin. V průběhu svého vyšetřování naváže pouto s vědcem Alecem Hollandem (Andy Bean). Útvary, které se soustředí na huomské bažinaté síly, však toto pouto dokáží zpřetrhat a tak Abby začíná jedno velké hororové dobrodružství.

DC navíc fanouškům poskytlo oficiální popisy nejdůležitějších postav série. Tak například už několikrát zmiňovaná Abby je popsána jako empatická vědkyně ze CDC, která si s sebou nese démony své minulosti. Její známost s vědcem Alecem Hollandem jí zavede do světa hororu a nadpřirozena.

Společně s popisem Abby nám tvůrci prozradili i něco málo o hlavním záporáku série. Jason Woodroe je genetický inženýr, který se upne k potenciálu, který nabízejí louisiánské bažiny, což jej dovede k tragickým událostem.

Podle popisů postav a oficiální synopse je pravděpodobné, že první díly seriálu budou pravděpodobně mapovat stvoření Swamp Thing, objevování jeho schopností a následně boj s hlavním záporákem. V podstatě klasická superhrdinská zápletka, pro tentokrát obohacena hororovými prvky. Podle tvůrců nebude v seriálu žádné spojení s dosavadním DC světem.

Wiseman na Instagramu zveřejnil jednu z mála fotek z natáčení. Na této vidíme Crystal Reed jako Abby a Andyho Beana jako Aleca Hollanda.

Jak jde vidět v traileru i v ochutnávkách ze zákulisí, která nám na Instagramu poskytl režisér Len Wiseman, bažiny působí impozantně.

SWAMP THING V KOMIKSECH

Swamp Thing se poprvé objevil v hororové antologii Dům tajemství #92. Bernie Wrightson se zasloužil o původní Bažináčův design a slovně jej přivedl k životu Len Wein.

Co se týče komiksu, je tahle zelená příšerka nazývaná Swamp Thing jedna z nejmocnějších postav DC Univerza. Kromě své ohromné síly a hrůzostrašnosti má ještě jednu povedenou vlastnost. Ovládá totiž všechny rostliny na zeměkouli. Své vědomí dokáže převést do sebemenšího lístečku, dokáže cestovat rostlinami a na jakémkoli vybraném místě se zase ztělesnit. Tenhle náš bažináč prý dokáže i cestovat časem.

V komiksech je Hollandovým Nemesis vědec posedlý nesmrtelností Anton Acrane, který v minulosti, jak jinak, spolupracoval s Nacisty a tvořil hromady nejrůznějších monster. Postava hlavního záporáka se tedy v seriálu bude lišit.

Zakroužkujte si ve svých kalendářích poslední květen, protože je to den, kdy Swamp Thing bude přiveden k životu.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz