Rok se s rokem sešel a podzim opět klepe na dveře. Příchod podzimu neznamená jen kratší a sychravé dny, ale také novou vlnu seriálů. Mnoho projektů bylo letos z důvodu pandemie nového typu koronaviru buďto zrušeno nebo odloženo na později. Přesto se však můžeme těšit na několik pozoruhodných kousků.

The Comey Rule

Premiéra 27. 9. 2020

Zajímá vás politika soudobé společnosti? Sledujete aktuální politické dění ve Spojených státech? V tom případě je nové politické drama The Comey Rule, pojednávající o událostech starých pouze pár let, přesně pro vás. Seriál je na motivy knihy A Higher Loyalty, kterou sepsal James Comey, a ve které popsal současného prezidenta Spojených států jako mafiánského bosse.

Bývalý ředitel FBI je zároveň ústřední postavou seriálu spolu s Donaldem Trumpem (Brendan Gleeson). Těšit se můžeme na autentickou povolební atmosféru, kdy byl Trump poprvé zvolen jako hlava státu. James Comey (Jeff Daniels) a Donald Trump (Brendan Gleeson) se na televizních obrazovkách poprvé střetnou 27. 9. 2020.

We Are Who We Are (Jsme, jací jsme)

Premiéra 15. 9. 2020

Držitel nominace na Oscara Luca Guadagnino poprvé vstupuje na pole televizní tvorby, kam vnáší svůj jedinečný kinematografický styl prostřednictvím osmidílného seriálu Jsme, jací jsme, uvedeném exkluzivně na HBO. Příběh dvou dětí, žijících na americké vojenské základně v Itálii, se zabývá přátelstvím, prvními láskami, identitou a všemi chaotickými radostmi a strastmi, které dospívání nabízí. Příběh, který by se mohl stát kdekoli na světě, se v tomto případě odehrává na malém kousku Ameriky v Itálii.

Více informací o seriálu naleznete v samostatném článku.

The Haunting of Bly Manor (The Haunting – Záhadné sídlo Bly)

Premiéra 9. 10. 2020

V roce 2018 měl na streamovací službě Netflix premiéru nový seriál The Haunting of Hill House (The Haunting – Dům na kopci). Ten sklidil nevídaný úspěch a nedlouho poté byla oznámena druhá řada. Seriál se stal antalogickým, což znamená, že každá nová série bude mít zcela ojedinělý příběh. Ve druhé řadě se podíváme do sídla Bly. Příběh se i tentokrát nechal inspirovat knižní předlohou.

V tomto případě šlo o knihu Henryho Jamese: The Turn of the Screw (v překladu Utažení šroubu) z roku 1898. Milovníky první série jistě potěší, že i ve druhé řadě uvidíme známé tváře, jmenovitě např. Victorii Pedretti, Olivera Jacksona-Cohena nebo Henryho Thomase. V řežiserském křesle zůstal sedět Mike Flanagan, což by mělo sídlu Bly zaručit minimálně stejně mrazivou atmosféru, jako měl i Dům na kopci.

Více informací o seriálu naleznete v samostatném článku.

The Walking Dead: World Beyond

Premiéra 4. 10. 2020

V pořadí již třetí seriál ze světa živých mrtvých dorazí po neplánovaném odkladu nakonec začátkem října. Pojednávat by měl o skupině mladých teenagerů, kteří žijí v pohodlí za velkými zdmi bezpečné komunity. Život „za zdí“ je pro ně jen velká fikce. Příběh se totiž časově odehrává 10 let od vypuknutí apokalypsy, což z hlavních představitelů dělá první generaci, která žije ve světě oživlých mrtvol, aniž by poznala život ve světě, jak jej známe. Premiéra je stanovena na 4. 10., tedy na stejný den, jako je stanovena premiéra finálního dílu 10. série The Walking Dead (Živí mrtví).

Více informací o seriálu naleznete v samostatném článku.

Ratched (Ratchedová)

Premiéra 18. 9. 2020

Všichni, kdo dobře znají kultovní snímek Miloše Formana Přelet nad kukaččím hnízdem (1975), si jistě vybaví svéráznou a krutou sestru Mildred Ratchedovou, která všem pacientům dokázala pěkně zavařit. Seriálový klasik Ryan Murphy se chopil příležitosti a natočil o této postavě seriál, jehož úkolem je přiblížit nám život této neoblíbené sestřičky. Seriál již podle prvních ukázek hýří barvami a působí zatím velmi osobitě.

Přesto, že se jedná o dramatický seriál, místy zde můžeme cítit prvky hororu. Není se čemu divit. Autor seriálu je zároveň autorem antalogického seriálu American Horror Story. Do hlavní role byla obsazena dokonce jeho režisérova oblíbenkyně a hvězda zmíněného seriálu, talentovaná Sarah Paulson. Mildred Ratchedová přijde na scénu již 18. 9. 2020.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.