Komedie Maska v hlavní roli s Jimem Carreym a Cameron Diaz měla premiéru již před sedmadvaceti lety. U nás byl snímek poprvé vysílán o rok později, a to v březnu 1995. Ve filmu se objeví ve vedlejších rolích hodně známých herců, mezi nimi i Peter Greene (55) jako záporák Dorian Tyrell. Jak se herec změnil a co dnes dělá, se podívejte v našem článku.

Peter Greene se narodil 8. října 1965 v New Jersey. Má irský původ a jeho rodné příjmení je Green. Nejčastěji je obsazován do rolí darebáků. Jedním takovým byl právě i film Maska a jeho role Doriana. Hrát začal až ve svých 25 letech a ač je jeho filmografie poměrně obsáhlá, jedná se vždy o menší a vedlejší role a je možné, že té hlavní se už nikdy nedočká. I tak se ale do paměti diváků zapsal, ať už jako Dorian v Masce, jako schizofrenický Peter Winter ve snímku Clean, Shaven (1993) nebo ve filmu Obvyklí podezřelí (1995) rolí Redfoota.

Embed from Getty Images

Dále se objevil v kultovním snímku Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994) jako Zed, rasistický sériový vrah, který znásilňuje Marselluse Wallaceho. V roce 1998 měl potyčku se zákonem. Byl zatčen kvůli drogám a byl nucen podstoupit léčení ze závislosti na heroinu a kokainu. V roce 2007 byl opět zatčen za držení drog. Jako herec je i nadále aktivní a na svou velkou roli stále čeká. Aktuálně jej diváci mohli vidět v seriálu For Life (2020) a z nadcházejících filmů například v 3 Days Rising (2020) v hlavní roli s Mickey Rourkem. Tento rok má mít premiéru krimi snímek Body Brokers, ve kterém má roli.

Peter Greene v dramatickém seriálu For Life (2020):

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz