Snad všichni poznáme malou roztomilou holčičku, která získávala jako dítě role ve známých a dodnes divácky oblíbených filmech. Žaneta Fuchsová (48) měla svoji kariéru slibně rozjetou už od útlého dětství. První konkurz vyhrála již v 5 letech. Byla to rovnou hlavní role Terezky ve filmu Kočičí princ (1978), za kterou získala dokonce ocenění. V dospělosti však již na své úspěšné dětské role nenavázala. Jak se bývalá dětská herečka změnila a čemu se dnes věnuje, si přečtěte v našem článku.

Každý si určitě vzpomene na některý z filmů a seriálů, ve kterých jsme tuto malou pihovatou holku mohli vidět. Mezi nejúspěšnější patří seriál Lucie, postrach ulice z roku 1980, dále filmy Kaňka do pohádky (1981), …a zase ta Lucie! (1983), Lucie, postrach ulice (1984), Chobotnice z II. patraVeselé Vánoce přejí chobotnice (1986), kde si zahrála Evu, dceru Pavla Zedníčka a Dagmar Havlové. Naposledy jsme ji mohli ve filmu vidět v roce 1989 v Pan Tau. Také stojí za zmínku seriál Létající Čestmír (1983), Bambinot (1984) a Vlak dětství a naděje (1985).

Po roce 1989 přišla opravdu dlouhá pauza, která skončila až v roce 2004 seriálem Rodinná pouta. Zde si zahrála sekretářku ve firmě rodiny Rubešových. Malou roli získala poté ještě v seriálu Ohnivý kuře (2016).

Původně chtěla jít studovat zdravotní školu a stát se zdravotní sestrou. Tak se ale nestalo a podala si přihlášku na Státní konzervatoř, kde ji ovšem údajně pro nedostatek talentu nepřijali. S tím by asi dnešní divák nesouhlasil. To mladá herečka nečekala a tak najednou nevěděla, co dál. Přijali ji na střední ekonomickou školu. I během studií dostávala nabídky od režisérů, ale žádnou nemohla přijmout, protože jí škola nechtěla uvolňovat. Po úspěšném ukončení ekonomické školy nastoupila jako sekretářka v hudebním nakladatelství Carmen. Poté si vyzkoušela práci v castingové agentuře a následně se stala asistentkou režie a také pomocnou režisérkou v různých televizních produkcích.

První manželství nevydrželo, ale má z něj dvě děti – dceru Michaelu a syna Radka. Po rozvodu se znovu vdala za svou první lásku – Zdeňka Tomáška. Dle jejího sdělení se potkali na diskotéce, ale on šel posléze na vojnu a tak si našla jiného. Ani s ním jí manželství nevydrželo a štěstí nepotkalo, následoval druhý rozvod.

Žaneta Fuchsová, 2006

Posted by ZLÍN FILM FESTIVAL on Wednesday, July 8, 2020

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz