Láska z pasáže je kriminální drama natočené v roce 1984, kde se z mladého devatenáctiletého čističe oken Pavla Kříže stane tipař bytových zlodějů. Když mu vedoucí přidělí na starost mladou brigádnici Janu, není vůbec nadšený. I přes počáteční nesympatie mezi nimi vznikne pouto. Snímek natočený režisérem Jaroslavem Soukupem měl premiéru před 36 lety, na našich obrazovkách se však pro svou oblíbenost u diváků objevuje několikrát do roka. Jak se změnila představitelka mladé Jany a co dnes dělá, se dočtete v našem článku.

Láska z pasáže (1984)

Posted by 8tv.cz- filmy hudba inspirace on Thursday, August 11, 2016

Herečka, moderátorka a rodačka z Bratislavy Tatiana Kulíšková se narodila 22. března 1961. Na bratislavské VŠMU úspěšně absolvovala obor herectví. První malé role přicházely již v dětství. Před kamerou se začala pravidelně objevovat od roku 1975, úspěch u diváků jí ale přinesla až role brigádnice Jany Hálkové po boku Lukáše Vaculíka v dramatu Láska z pasáže natočeném v roce 1984. O rok později se objevila jako taxikářka Táňa Brychtová v kriminální komedii Podfuk. V témže roce si zahrála i ve filmu Zelená léta a v roce 1987 v komedii Discopříběh. Jako herečka je stále aktivní. Poslední film, ve kterém účinkovala, je drama Ostrým nožem z roku 2019 a v loňském roce se objevila v epizodních rolích seriálů Sestřičky a Prázdniny.

Mimo herectví se věnuje moderování nebo dabingu. Získala i ocenění Zlatá Slučka 97 v kategorii nejlepší ženský dabingový výkon za postavu Chairy ve filmu Vítězství lásky, kterou ztvárnila herečka Barbara De Rossi.

Její první manžel Paľo Juráň zemřel nečekaně a tragicky když jí bylo 28 let, protože se utopil. V jednom z pozdějších rozhovorů uvedla, že to pro ni nebylo vůbec dobré období a že když zemřel, měla pocit, že už nikdy nebude mít děti a ani nepotká žádného jiného muže. Druhým a současným manželem je slovenský herec Vladimír Jedľovský (69), mají spolu syna Adama. S rodinou žije herečka v Trnavě. Zde má také stálé angažmá v Divadle Jána Palárika.

Posted by Divadlo Jána Palárika v Trnave on Sunday, February 23, 2020

Zdroje informací: csfd.cz, fdb.cz, wikipedia.org

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA