Režisér Quentin Tarantino, jež má na svém kontě Pulp Fiction: Historky z podsvětí nebo filmy Kill Bill, se chystá představit svůj nejnovější snímek Tenkrát v Hollywoodu, v originálním znění Once Upon A Time… In Hollywood, v hlavní roli s Leonardem DiCapriem, Bradem Pittem nebo herečkou Margot Robbie. 

I přesto, že datum oficiálního uvedení do kin je naplánováno na konec července ve Spojených státech a na 8. srpna v České republice, americký režisér Quentin Tarantino svůj devátý film Once Upon A Time… In Hollywood ukáže prvnímu publiku již dnes, tedy 21. května, a to v jihofrancouzském letovisku Cannes, které každoročně hostí jeden z nejprestižnějších filmových festivalů.

Přesně v tento den, před 25 lety, zde tehdy jednatřicetiletý Quentin vyslal do světa populární film Pulp Fiction: Historky z podsvětí, který zřejmě není potřeba blíže představovat. Do svého nejnovějšího snímku tentokrát obsadil Leonarda DiCapria, Brada Pitta, Margot Robbie nebo Al Pacina. Ti všichni nás vezmou na konec 60. let minulého století do kalifornského Hollywoodu a převypráví skutečností inspirovaný příběh westernové hvězdy Ricka Daltona, jeho kaskadéra Cliffa Bootha a skutečné hollywoodské hvězdy Sharon Tate, která byla brutálně zavražděna Charlesem Mansonem v pouhých 26 letech.

View this post on Instagram

#NoSpoilersInHollywood

A post shared by Once Upon A Time In Hollywood (@onceinhollywood) on

Tarantino si dal na filmu velmi záležet. Prozradil, že mu trvalo pět let, než napsal scénář. I část post-produkce, ve které se film stříhá a upravuje, aby vypadal tak, jako ho vidíme my v kinech, zabrala dlouho času a nebylo jisté, zda se vůbec podaří dodělat snímek před zahájením festivalu v polovině května. Nakonec se ale vše podařilo a účastníci filmového festivalu v Cannes tak budou mít příležitost zhlédnout film více než dva měsíce před oficiálním uvedením do kin. Film je také součástí hlavní soutěže, ve které vítěz získá ocenění Zlatá palma, neboli Palme d’Or.

Protože se od snímku očekává velký úspěch, musel Quentin Tarantino na sociálních sítích varovat šťastlivce, kteří film uvidí mezi prvními, aby nešířili, co se ve filmu stane a nezkazili tak méně šťastným jedincům požitek ze snímku obsazeného pravými hvězdami z Hollywoodu. „Jsem nadšený, že mohu být tady v Cannes a sdílet s festivalovým publikem „Once Upon A Time… In Hollywood“. Osazenstvo tvrdě pracovalo, aby vytvořilo něco originálního, a já Vás všechny žádám, abyste nešířili, co se ve filmu stane, aby i pozdější diváci zažili stejný pocit při sledování filmu. Děkuji.“

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz