Muž se zaječíma ušima je komedie o spisovateli, který jednoho dne získá nečekaný dar. Podobně jako alterego z jeho povídky slyší nejen to, co lidé říkají, ale i to, o čem přemýšlejí. Pochopí, že si o sobě vytvořil falešnou představu a jeho rodina, přátelé a známí ho vnímají úplně jinak – jako samolibého egoistu. Rozhodne se to změnit. Ve filmu, který bude mít premiéru 5. listopadu, si vedle Miroslava Krobota a Oldřicha Kaisera zahraje také populární herečka Táňa Pauhofová. 

Jaká je třemi slovy Táňa Pauhofová?

Laskavá, netrpělivá, vášnivá.

Jak byste popsala postavu, kterou v tohle filmu hrajete?

Simona je taková zmatená třicátnice v krizi, která hledá, co má se sebou dělat.

Čím vás zaujal scénář filmu Muž se zaječíma ušima?

Zaujal mě svou poetikou.

Jaký je v tomto filmu vztah otce a dcery? Tedy Vás a Josefa (Mirka Krobota)?

Já myslím, že je moc hezký. Není jednoduchý, je složitý, tak jak to v takových vztazích bývá, ale ve své podstatě je hezký. Mají se rádi.

Co Vám režiséři během natáčení nejčastěji říkají?

“Tak to sjedeme ještě jednou.” Naštěstí to nemá jednoho společného jmenovatele, jakmile se nějaká věta začne opakovat častěji, tak se snažím s tím něco dělat. Ale s větou “tak to sjedeme ještě jednou”, s tou nic nenadělám, tak obecně.

Co na natáčení milujete?

Film je taková kouzelnická hra. Je to magie. Naučila jsem se to jako dítě – dotknout se té magie – a baví mě to doteď.

Co na natáčení nesnášíte?

Nemám ráda čekání, zimu a milostné scény. A někdy nemám ráda jídlo, ale při tomhle natáčení bylo skvělé.

Na čem jste závislá?

Mám trochu problém s perfekcionismem, asi jsem trochu závislá na přípravě, na tom, abych si při přípravě vytvořila nějakou berličku, když se při práci cítím hodně nejistá. Berličku v podobě, že minimálně vím co a na place už potom řeším jak. Kromě práce jsem závislá na knihách a cigaretách.

Míváte při natáčení zaječí úmysly?

Mívám. Jsou momenty nebo situace, kdy si říkám, že kdyby se mi teď podařilo okamžitě zmizet nebo odejít, tak by to bylo to nejlepší, co by se mi mohlo stát.

Proč by měl jít divák na Muže se zaječíma ušima do kina?

Myslím, že důvodů, proč jít na tenhle film, by mohlo být několik. Zaprvé proto, že je to Martinův film s krásným poselstvím a výbornými herci v hlavních rolích. Je to československý film – ty potřebujeme podporovat a rádi podporujeme. A myslím si, že by film mohl diváka pohladit a obohatit.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR