České televizní stanice nemají moc důvodů k radosti. Pokořit milionovou hranici sledovanosti už dnes dokáže jen málokterý pořad, zatímco dříve osvědčené hity, především různé reality show, se potýkají se stále menším zájmem publika. Skutečným propadákem letošní sezóny se stala tristní, rádoby zábavná česko-slovenská show televize Prima Zlatá maska. Diváci se shodují, že jde o naprostý odpad a úplné dno televizní zábavy.

Většina z nich zhlédla tento nablýskaný „bizár“ spíše ze škodolibé zvědavosti a přiznávají se, že vydržet alespoň pár minut pro ně bylo velkým utrpením, na něž nelze nezapomenout. Ti, co přece jenom vydrželi déle, vypočítávají, co vše je na tuzemské verzi jihokorejského formátu (v řadě zemí překvapivě úspěšného), špatně.  Méně jedovatí kritici se zamýšlí například nad tím, proč v porotě zasedla všudypřítomná Jiřina Bohdalová. Ta mimochodem sama přiznává, že většinu „celebrit“, skrývajících se pod příšernými maskami, ani nezná. Právem si také stěžují na ječící publikum, což je trend, který se udržuje navzdory tomu, že většině diváků hodně leze na nervy. Mimochodem, česko-slovenské publikum Zlaté masky je údajně maďarské, protože se pořad, kvůli přísnému utajení, natáčel v Maďarsku. Verdikt na známé Česko-Slovenské filmové databázi je zdrcující a jednotný: „Odpad.“ Dokazuje to i pouhých šest procent, které Zlatá maska na této oblíbené platformě nasbírala.

Skomírající Tvář a Ordinace

Je rovněž dostatečně vypovídající (a zároveň potěšující), že tento nevkusný cirkus v neděli večer nalákal méně diváků, než publicistické pořady 168 hodin České televize a Střepiny televize Nova. O něco úspěšnější je její pěvecká show Tvoje tvář má známý hlas. V pořadí sedmá řada se ovšem potýká také s nízkým zájmem a milionovou hranici zdaleka nedosáhla, k tomu jí chybělo 300 tisíc diváků. Mnohem větší úspěch má Nova s kriminálkou Policie Modrava, která milion v neděli večer běžně překračuje a poráží tak překvapivě velmi úspěšný seriál televize Prima Slunečná, pro změnu vítězící v úterý. Oproti tomu na Nově skomírá dříve nejspěšnější televizní seriál Ordinace v růžové zahradě, vysílaný již od roku 2005. Zatímco jeho patnáctá řada, vysílaná loni, ještě zpočátku dokázala milion diváků překonat, letošní šestnácté se to nepodařilo ani jednou.

Překvapivý rekordman

Málokterý z televizních fanoušků ovšem tuší, že ani ta nejnapínavější kriminálka, dokonce ani ta nejzdařilejší vánoční pohádka, nemá tak rekordní sledovanost, jako hlavní zpravodajské relace a různé politické speciály. Letošním diváckým vítězem se tak prozatím stal velikonoční projev premiéra Andreje Babiše. Na pěti celoplošných kanálech si ho nenechaly ujít celkem čtyři miliony diváků.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz