Jak jsme slíbili, tak i činíme. Dnes se v prvním tematickém článku zaměříme na jistou skupinu, která se váže k jednomu z našich aktuálních členů Coulsonova týmu. Tato skupina má název Howling Commandos, a v posledních několika epizodách Agents of S.H.I.E.L.D. jsme o ní slyšeli několikrát. Agent Triplett je potomkem jednoho z členů Howling, což nám dává možnost nahlédnut do historie tohoto komanda.

Howling Commandos byla především velmi výkonná a úderná jednotka, která pracovala v týlu nepřítele za Druhé světové války. Oním nepřítelem byla především nacistická armáda a operace, které Howling vykonávala, měly přísné utajení. Pokud si vybavíte film Captain America : První Avenger, mohli jsme členy Howling vidět, když je Cap zachránil z nacistického vězení, kde je zavřel Red Skull.

Složení týmu se různí v závislosti na tom, v jakém universu se příběhy odehrávají. My se budeme odkazovat na to nejklasičtější a první, se kterým Marvel přišel na stránky komiksu. Velitelem Howlingu nebyl nikdo jiný, než plukovník Nicholas Fury, pozdější ředitel S.H.I.E.L.D.u. Dalším členem byl Timothy Dugan, známý pod přezdívkou Dum-Dum Dugan, kvůli svým oblíbeným velkým zbraním. Mezi další patřili Jonathan Juniper, s přezdívkou Junior, afroameričan Gabriel Jones (s největší pravděpodobností předek Tripletta) a Robert Ralston, zvaný Rebel.

Tato úspěšná jednotka spolupracovala ve svých akcích již od počátku s tajnou organizací, tehdy teprve vznikající, S.H.I.E.L.D., a také se několikrát setkala s dalším známým hrdinou. Loganem. Pro znalce samozřejmě nemusím vysvětlovat, že se jedná o Wolverinea. Není výjimkou ani častá podpora Captaina Americy, než se obětoval v boji proti Baronu Zemovi (v MCU proti Red Skullovi).

Jelikož ABC ohlásilo a potvrdilo natáčení seriálu o agentce Carterové, je tedy velmi pravděpodobné, že bychom se mohli v tomto seriálu setkat právě se členy onoho Howling Commanda. Pravděpodobnost je velmi vysoká, a proto nám nezbývá nic jiného, než si pečlivě vyčkat, zda se naše očekávání vyplní.

-reklama-