Záporák Taskmaster, který v sólovce Black Widow sehraje důležitou roli, se ihned po oznámení stal terčem mnoha teorií – ať už díky své utajené identitě či samotné misi, jejíž cílem je získat Natashu Romanoff na svou stranu. Pojďte se podívat na zajímavou teorii, kde je hlavním figurantem playboy a miliardář Tony Stark.

Koho si Tony (nevědomky) znepřátelil?

Pokud pomineme fakt, že Tony Stark v komiksových sešitech vyrábí obleky a všelijaké superhrdinské vychytávky, rovněž se zasloužil o „výrobu“ (respektive zrod) hned několika filmových záporáků. Kupříkladu už v prvním Iron Manovi z roku 2008 (který zároveň nastartoval celé MCU) si proti sobě poštval Obadiaha Stanea tím, že po dovršení 18 let převzal společnost Stark Industries a vyšachoval tak dlouholetého přítele svých rodičů z vedení. Po nezdařeném objednaném únosu si Obadiah najal pracovníky, aby mu vyrobili vlastní oblek, který však nebyl zdaleka tak účinný jako Starkův, a nakonec Iron Monger skončil i s hostitelem v jaderném reaktoru.

Ve druhém díle se Železný muž pro změnu postavil Ivanu Wankovi, synovi Antona Wanka, který spolupracoval s Tonyho otcem Howardem Starkem na Arc reaktoru. Za práci však nedostal uznání, což ho pochopitelně sebralo. Záporák Whiplash se symbolickými elektrickými biči byl rázem na světě a s ním vlastnoručně vyrobený oblek, taktéž podobající se původnímu Iron Manovi. Nakonec jeho cesta za spolupráce War Machinea (James Rhodes) skončila smrtí. Stejně jako v předchozím případě se tedy rodina Starků svým způsobem na zrodu tohoto padoucha podílela.

Třetí sólový film provázel příběh zakladatele vědecké organizace jménem Advanced Idea Mechanics, Aldriche Killiana, který se s Tonym setkal na večírku při oslavách Nového roku 1999. Jako začátečník a zároveň fanoušek s ním chtěl probrat plány jednotlivých projektů, a tak si domluvili schůzku na střeše. Tony se zde však nikdy neukázal a důsledkem této zkušenosti bylo trauma, které později vyvrcholilo vývojem pokročilé technologie Extremis formula měnící obyčejné lidi na super-nebezpečné zabijáky se schopností regenerace. Ani tento projekt však nevyšel a Killianův život byl ukončen ve spárech ohně.

Z dalších záporáků jmenujme třeba Ultrona, kterého Tony při potenciální ochraně světa nechtěně stvořil díky Kamenu mysli, Vultura (Adrian Toomes), kterému zkazil byznys po bitvě v prvních Avengers či Quentina Becka. S tím spolupracoval na holografických technologiích, později známých jako B.A.R.F. Bohužel se jejich vize budoucího využití hologramů rozcházela, kdy Quentin chtěl pomoci celému světu a Tony zase zařízení přetvořit na iluzionickou pomůcku určenou lidem s psychickými problémy. Poté byl ze Stark Industries vyhozen, avšak vrátil se jako Mysterio ve filmu Spider-Man: Far From Home a nakonec skonal před zklamaným Peterem Parkerem. Ačkoliv kdo ví? Přece jen se jedná o mistra iluzí.

Může Taskmaster používat Iron-Manovu technologii?

Nyní už ale přejděme k jádru pudla. O Taskmasterovi toho moc nevíme, protože si Marvel úspěšně uchovává jednotlivá vodítka pod pokličkou a pravý původ nejspíše zjistíme až v kině. Je důležité zmínit, kdy se vlastně sólovka Black Widow odehrává – po událostech filmu Kapitán Amerika: Občanská válka (2016) a před Avengers: Infinity War (2018). Znamená to tedy, že tou dobou byl Tony ještě naživu a jak se v posledních měsících dost spekuluje, měla by nás čekat minimálně jedna osobitá scéna s Robertem Downey Juniorem.

Brandon Davis, speciální producent hned několika hollywoodských blockbusterů včetně marvelovských filmů prohlásil, že na konci Občanské války Tony během souboje s Kapitánem Amerikou a Winter Soldierem dokázal díky umělé inteligenci F.R.I.D.A.Y analyzovat jednotlivé údery protivníků a díky tomu být připraven se bránit.

Při bližším zkoumání si můžeme všimnout, že helma Taskmastera má uprostřed čela zabudovanou malou kamerku, která by mohla stejným způsobem analyzovat pohyby hrdinů a díky tomu záporákovi zjednodušit budoucí souboj. Paradoxně i v komiksových sešitech platí pravilo, že čím déle s Taskmasterem bojujete, tím menší šanci na výhru máte. Teorii, že by mohl padouch používat stejné brnění jako Iron Man nasvědčuje i fakt, že se jak Občanská válka, tak Black Widow, odehrávají na Sibiři, kde mohly zůstat rozbité kusy brnění.

FOTO: Marvel / Disney Studios

Snímek by mohl mít rovněž souvislost právě se třetím Iron-Manen, kde firma Advanced Idea Mechanics ve vedení s Aldrichem Killianem sehrála důležitou roli. Loga společnosti si lze nakrátko všimnout v traileru, kde leží Yelena Belova (Florence Pugh) přivázaná k lůžku. Z toho může leccos vyplývat, například možnost, že pro ,,AIM“ Taskmaster pracuje jakožto nájemný zabiják.

FOTO: Marvel / Disney Studios

I přesto, že se Tony Stark svými činy a jednáním zasloužil o zrod hned několika filmových padouchů, nemusí mezi nimi být nutně i Taskmaster. Tímto způsobem jsem chtěl pouze upozornit na jednu z možností, která by skrze pár souvislostí potenciálně mohla zapadnout do časové linie MCU a překvapit tak miliony diváků před stříbrným plátnem. Marvel si je totiž moc dobře vědom, že my, nadšení fanoušci, překvapení prostě zbožňujeme.. no ne?

Chtěli byste na webu i další teorie z prostředí jednotlivých filmů? Nebojte se podělit o svůj názor níže do komentářů, případně na naší facebookové stránce! Snímek Black Widow dorazí do českých kin 5.11. 2020.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz