Všechno to začalo velkým třeskem! Tak praví úvodní znělka sitcomu, který kompletně změnil pohled na šprty. Je jen těžké uvěřit, že je to již jedenáct let od prvního setkání s Leonardem Hofstadterem a Sheldonem Cooperem, jejich sexy sousedkou Penny a šprťáckými kamarády Rajeshem a Howardem. 24. září 2007 měl seriál Teorie velkého třesku svou premiéru a poslední dekádu se bez přestávky vysílá také v českých televizích. Pojďme se tedy podívat, jak vypadali hlavní protagonisté na úplném počátku a jak vypadají a co dělají dnes.

1Kaley Cuoco (Penny Hofstadter)

Zdroj: lifeandstylemag.com

Kaley Cuoco (32 let) hraje sexy sousedku Penny, objekt Leonardova zájmu od prvního okamžiku, kdy se nastěhuje do bytu přes chodbu. Ačkoliv jsou ti dva jako den a noc, nakonec spolu přeci jen skončí. V deváté sérii se vzali poprvé, pak znovu v desáté sérii a nyní společně žijí v bytě 4A. Herečka není mimo seriál moc produktivní, nicméně aktuálně pracuje na seriálu The Flight Attendant.

2Jim Parsons (Sheldon Cooper)

Zdroj: lifeandstylemag.com

44 letá hlavní hvězda seriálu představuje Dr. Sheldona Coopera, teoretického fyzika z Caltechu a „YouTubera“, který vymyslel „hitový“ vlog „Fun With Flags“. Právě zde se celý geekovský svět dozvěděl o rozdělení Československa. Jeho postava má doktoráty B.S., M.S., M.A., Ph.D. a Sc.D. Mezitím, co Jim hraje v Teorii velkého třesku, propůjčuje svůj hlas spinoff seriálu Young Sheldon, který je vtipným prequelem k jeho postavě. Pokud jste zatím neviděli, určitě doporučujeme.

3Johnny Galecki (Leonard Hofstadter)

Zdroj: lifeandstylemag.com

Johnny Galecki (43 let) hraje Ph.D. Leonarda Hofstadtera, experimentálního fyzika, který  neuvěřitelně dlouho snášel Sheldona jako svého otravného spolubydlícího, a nakonec dokázal „uhnat“ sousedku Penny. Od doby, kdy se objevil v Teorii velkého třesku, neměl Johnny mnoho dalších rolí. V roce 2017 se objevil v hororovém filmu Kruhy (Rings), avšak v současné době nemá žádný jiný projekt.

4Simon Helberg (Howard Wolowitz)

Zdroj: lifeandstylemag.com

Simon Helberg (37 let) ztvárňuje Ing. Howarda Wolowitze, bývalého astronauta, který pracuje jako raketový inženýr. Právě proto, že nemá doktorát, si z něj často střílí Sheldon. Od roku 2011 až do roku 2016 Simon propůjčil svůj hlas postavě Biana Zao v animovaném televizním seriálu Kung Fu Panda: Legendy o mazáctví. Jeho nejnovějším projektem je krátký film End of the Line.

5Kunal Nayyar (Raj Koothrappali)

Zdroj: lifeandstylemag.com

Kunal Nayyar (37 let) v seriálu perlí jako Dr. Raj Koothrappali, astrofyzik, který trpí obecnou úzkostnou poruchou nazývanou selektivní mutismus. To mu velmi znepříjemňovalo jeho vztahy se ženami. Naštěstí jen v seriálu. Od té doby, co pracoval na Teorii velkého třesku, ztvárnil Kunal také postavu Guye Diamonda v úspěšném animovaném filmu Trollové (Trolls).

6Melissa Rauch (Bernadette Rostenkowski)

Zdroj: lifeandstylemag.com

Melissa Rauch se jako Dr. Bernadette Rostenkowski připojila k obsazení až v roce 2009 a od té doby je jednou z hlavních postav. V seriálu se provdala za Howarda Wolowitze ve finále 5. série. Když tato 38 letá herečka v reálném životě otěhotněla, přenesla své těhotenství i do seriálu. Krom Teorie velkého třesku Melissa ztvárnila Tizzy v několika epizodách animovaného seriálu Sofie první od Disney a bude také hrát v komedii Ode to Joy (2019).

7Mayim Bialik (Amy Farrah Fowler)

Zdroj: lifeandstylemag.com

Dr. Amy Farrah Fowlerová, Ph.D. vstoupila do Teorie velkého třesku v roce 2010. Neurobioložka, kterou Raj našel na internetu a vybral jako potenciální přítelkyni pro Sheldona. Na konci desáté série ji Sheldon konečně požádal o ruku. Mayim Bialik (42 let) je dokonalou protagonistkou, protože i v reálném životě má doktorát z neurobiologie. Aktuálně nepracuje na žádném televizním projektu.