Filmová série Terminátor, která byla poprvé uvedena do kin v roce 1984, se dočká anime zpracování.

Série Terminátor, která odstartovala v roce 1984 a jejíž poslední film byl vypuštěn v roce 2019, bude mít i svou anime verzi. Ta vznikne ve spolupráci Netflixu, Sundance a japonského anime studia Production I.G. Poslední zmíněné stojí třeba za anime Ghost in the Shell, B: The Beginning a Eden of the East. Vzhledem k úspěchu sci-fi Ghost in the Shell se opět i v případě Terminátora asi budeme mít na co těšit.

Projekt je však teprve v plenkách, a tak moc detailů se zatím nedozvíme. John Derderian, viceprezident Netflixu v Japonsku však uvedl, že:

„Terminátor je jeden z nejvíce ikonických sci-fi příběhů, které kdy kdo stvořil – a časem je čím dál tím více relevantní k našemu světu. Nová animovaná série bude prozkoumávat universum Terminátora tak, jak ještě prozkoumáno nebylo. Nemůžu se dočkat, až budou fanoušci moci zhlédnout tuhle úžasnou novou kapitolu v epické bitvě mezi stroji a lidmi.“

Za scénářem k tomuto anime pak bude stát Mattson Tomlin, který spolupracoval i například na filmu Project Power a napsal scénář k nadcházejícímu filmu Matta Reevese The Batman.

Mitsuhisa Ishikawa, prezident a CEO Production I.G, se svého dlouholetého kamaráda a kolegy Mamoru Oshii zeptal, co si myslí o zpodobnění Terminátora v anime verzi. Když mu Mamoru řekl, jestli se nezbláznil, Mitsuhisa hned věděl, že se do projektu rozhodně musí pustit.

Ačkoliv je tento projekt teprve v začátku, vzhledem ke spolupráci tohoto dream teamu se určitě máme na co těšit.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Tery Jobová
Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.