Na Halloweena, který je mimochodem už za týden, nás kromě všudypřítomných masek nového Jokera potěší i příchod a snad úspěšný návrat tolik oblíbené série Terminátor. A my už teď přemýšlíme, zda se jedná o poslední film.

Kdo by nemiloval tu skvělou klasiku z let 1984 a a 1991, kdy nám režisér James Cameron předvedl na svou dobu velkolepé technické vymoženosti ve filmech The Terminator a Terminator 2: Judgment Day. Pro Arnolda Schwarzeneggera se role hlavní postavy – robota z budoucnosti T-200 – stala naprosto stěžejní a je s ní srovnáván podobně jako např. Daniel Radcliffe s Harrym Potterem.

Po roce 2000 pak vyšly další tři pokračování – Terminator 3: Rise of the Machines, Terminator: Salvation a Terminator: Genisys, které se snažili navázat na úspěch a kultovní symbol první dvou dílů, ani jednomu snímku se to však nepodařilo – vlastně spíš naopak. Čím víc snahy a pompéznosti se tvůrci snažili do filmů narvat, tím více akorát zadupávali skvělou značku filmy, které nové fanoušky nijak nenadchly a ty staré spíše zklamaly.

Teď se tedy těšíme už na jakousi „čtvrtou snahu“ navázat na klasiku z 90. let – to, že to nepopírají ani samotní tvůrci, svědčí fakt, že už v traileru lákají na návrat Jamese Camerona coby spoluscénaristy a taky na Lindu Hamilton, jenž se stala ženským symbolem 90. let a která ztvárnila stěžejní postavu Sarah Connerové (její mladší verzi si pak v Genisys střihla Emilia Clarke známá především ze seriálu Game of Thrones). A aby toho nebylo málo, tak režisér Tim Miller – který mimochodem režíroval i prvního Deadpoola – potvrdil, že film bude naprosto ignorovat děje a zvraty z posledních tří filmů a dějově naváže na ten druhý z roku 1991.

Zdroj: https://www.flickr.com

Teď nám už nestáčí nic jiného, než doufat, že se film konečně odprostí od smůly svých dřívějších a nepovedených nevlastních bratrů a podaří se mu značku konečně pořádně a správně nastartovat. James Cameron totiž rozhodně odmítá skončit a sám řekl, že by rád dopomohl vzniku celé další trilogii!

„Řekl bych, že hlavní myšlenkou mých filmů bylo ukázat vztah člověka s UMĚLOU inteligencí. To jsme v „Dark Fate“ úplně neprozkoumali. Spíše jsme nastínili tento vztah tak, aby se dál mohl rozvíjet v druhém či třetím pokračování. „

Vypadá to tedy, že má Cameron v rukávu dalších pár nápadů a že se s terminátoří značkou loučit tak úplně nechce. Vše však ale záleží na tržbách.

Film Terminator: The Dark Fate startuje v kinech 31. října. Na trailer se můžete podívat zde:

Zdroj: https://screenrant.com

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz