I přesto, že byli první dvě epizody leaknuté již na začátku dubna, nebyla bych to já – poslušný fanoušek – a nepočkala si na oficiální vydání. Jestli zde existují ještě další taková individua, či si chcete po měsíci zopakovat děj první epizody šesté série v seriálu The 100, klikli jste na správný článek.

Epizoda začíná přesně tak, jak skončila 5. série – videem Montyho a Harper, teď už jsou však pozorovatelé nejen Bellamy s Clarke, ale rovněž i Echo, Emori, Murphy, Shaw, Raven a Abby. Skupinka se rozhodne vypravit se na tajemnou planetu, přičemž Raven jako pilotka, Jordan a Abby kvůli záchraně Kanea, zůstává. Scénáristé nám připomínají vztahy mezi jednotlivými členy posádky, takže sledujeme konečně šťastnou Raven (if you know what i mean ( ͡° ͜ʖ ͡°)), zároveň však Shawovu zlost na Clarke a Raveninu na Abby.

Posádka se tedy vydává na planetu a dopřává nám nostalgické vzpomínky na 1. sérii (anyone got anything better than „we’re back, bitches“?), po poměrně klidném prvním seznámení je však napadne houf agresivních včel, který je zažene až k radioaktivnímu poli, který pomoci Shawa, jenž na následky radiace umírá (Raven totiž nemůže být více jak epizodu šťastná, že ano) překonávají. Dostávají se do obydlené oblasti s velkolepým hradem v čele, avšak bez žádných známek života.

Jordan Bolger jako Miles Shaw

Mezitím se na lodi snaží Abby pomocí séra, kterým byla v minulé sérii zpacifikována Octavia, probudit Kanea. Snaží se zároveň udobřit s Raven, ale nedaří se jí to. Niylah mezitím probudí Octaviu, která – hned po Kaneově probuzení – Kanea rozhodí tak, že se mu zastaví srdce. Zatímco se vzpamatováváme, že se ze The 100 stává beta verze Game of Thrones, kde v jedné epizodě umírá více než jedna hlavní postava, Abby strčí Kanea znovu do „mrazáku“, takže to Kane teda tak nějak udýchá – snad si ty 2 minuty vzhůru dostatečně užil.

Henry Ian Cusick jako Marcus Kane

Konec epizody je poměrně silně vyhrocený. Bellarke fanoušci se ještě nestačili vzpamatovat z emotivního dialogu mezi Clarke a Bellamym, když v tu někdo ukradne vesmírnou loď posádce, navíc nastává erupce slunce, která podle knihy nalezené v jedné chatrči signalizuje výkyvy lidské psychiky – důkazem je pak Emori, která se nečekaně vrhne na Murphyho a málem ho zabije.

Shrnutí:

  • na nové planetě (měsíci) se dá žít
  • rizikem jsou agresivní vosy a erupce slunce, které lidem poškozuje psychiku
  • Murphy je stále Murphy
  • Raven má smůlu na chlapy….a taky tak nějak smůlu celkově
  • Octavia se nevzdává své pozice drsné vůdkyně

Otázky:

  • Kdo ukradl vesmírnou loď?
  • Jak se spojí Clarke aspol. s Raven?
  • Jak přežít a zastavit psychopatické stavy na nové planetě?
  • Přežije Kane?
  • Kdy se Raven dozví o smrti Shawa?

Teaser na následující epizodu s07e02 s názvem „Red sun rising“, která vyjde 7.5. 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz