Je to tady! Epické finále 5. řady seriálu The 100 má po své první části! A bylo se opravdu na co koukat. Epizoda se zaměřila na všechny hlavní postavy a my vystřídali snad všechny emoce – od hněvu až po slzy, no ne?

Bitva je tady

armáda Wonkru

Mluvilo se o ní snad už od druhého dílu. A skutečně nastala. Octavia vychází se svým kmenem Wonkru vstříc bitvě, ale netuší, že jsou zrazeni Kanem a Diyozou. Jsou přepadnutí a ti, kteří nezemřeli, prchají a odmítají bojovat. Během střelby zemře například Ethan, dlouho nezmiňovaný Jahův „syn“.

No longer the Red Queen

Octavia připravena zemřít

Aneb Octavia je zpět! Střelba a reakce jejího kmene ji otevřely oči. S Bellamym střelbu přežijí a narážejí na Indru a velmi zraněnou Gaiu. Nakonec se rozhodne obětovat a řekne to mrazící „my brother, my responsibility.“ Na poslední chvíli je zachráněna svými „vesmírnými přáteli“.

Diktátor McCrerary

McCreary chce Wonkru úplně vyvraždit

McCreary v tomto díle najisto dokázal, že skutečným záporákem je zde on! Odmítá potencionální mír od Wonkru, takže bitva bude tak či tak. Zajme Diyozu a pohrozí ji smrtí hned po tom, co se narodí jeho dítě. Tady to bude příští týden ještě zajímavé.

-reklama-