Středa, další Stovka je třeba. Co přinesl nejnovější díl, na který ti odvážnější z nás, piráti českého i zahraničního internetu,jež viděli první dvě epizody dříve, než měli oficiálně vyjít, tak dlouho čekali?

Příběh navazuje na konec poslední epizody, kdy dochází k první konfrontaci s neznámými obyvateli měsíce Sanctum. Ti působí vyspěle, civilizovaně a nenásilně, což je pro naše hrdiny dost pozitivní. Navíc zachrání Murphyho faaakt hnusným hadem (a to já se normálně hadů nebojím, takže pozor) od jisté smrti – to mu však po probuzení způsobí psychické problémy a tak jsme svědky toho, jak zpytuje svědomí, což je asi poprvé v celém seriálu.

Rovněž se nám hned představuje vůdce celé civilizace, Russell, který se zdá být vřelý a poměrně spravedlivý. Slíbí Clarke, že budou rozmýšlet nad jejich setrváním na Sanctumu, pokud je i ona dokáže dostatečně přesvědčit. Vidíme tedy Clarke v šatech, jak nás už lákal trailer, ani to ji však nepomůže vyargumentovat své postavení a pozici svých lidí na měsíci.

Eliza Taylor jako Clarke Griffin

Náš nový mladý kamarád Jordan si totiž pustil pusu na špacír u Delilah, nové postavy, do které je šíleně zapálený a ta tak nějak vyslepičila Russellovi, že Clarke zabila veškeré osazenstvo Mountain Weather. To jí nedělá úplně dobrou vizitku a proto je jejich setrvání zamítnuto.

Mezitím se dozvídáme, že celá kolonie uctívá původní obyvatelé měsíce – rodinu Prime (kterou jsme viděli v předchozí epizodě). Jejich potomci jsou zároveň jakýmisi následníky trůnu, jež všichni poslouchají. Společnost je však rozdělena, druhou částí jsou tzv. „Děti Gabriela“, kterým je odepřen přístup do kolonizace a mezi kterými probíhají velké spory. Právě tato podskupina přepadne loď společně s Gaiou, Madi a Diyozou. Ty jsou nakonec zachráněny našimi hrdiny, Octavia půlku těchto nepřátel vyhubí svým drastickým způsobem – což se samozřejmě nelíbí Bellamymu, který dosáhl svého slibu z minulé série a hláškou „My sister died“ nám vypaluje do čela, že s Octavií už nechce mít nic společného. Proto ji také nechává v divočině, kde je zajata zbylými násilníky.

Marie Avgeropoulos jako Octavia Blake

Těmto Gabrielovým dětem se podaří proklouznout přes radiaci a chtějí unést Delilah, jež má příští den obřad. To je jim ale znemožněno pomocí Clarke, unesou však malou obyvatelku Rose. Každopádně čin Clarke dopomůže k tomu, aby se nad celým osazenstvem Russell slitoval (rovněž tomu pomůže i její černá krev, kterou mají i obyvatelé měsíce) a nechal je žít v jeho civilizaci. Špatně dopadne akorát Diyoza, jenž je svojí násilnickou minulostí známa a kterou zatknou.

Shrnutí:

 • nightblood má celá civilizace
 • noví obyvatelé jsou vázáni silným kultem k původním obyvatelům a vládne jim jeden člověk
 • Jordan se dává dohromady s Delilah
 • Octavia je společně s Rose zajata nepřátelským odbojem vinou Bellamyho
 • posádka si získala místo na planetě
 • Diyoza je zatčena za svoji špatnou pověst
 • Murphy je psychicky na dně a trápí ho výčitky svědomí

Co dál?

 • Jak přijme nová civilizace naše hlavní postavy?
 • Co se stane s Octavií?
 • Je Russell skutečně takový, za jakého se vydává?
 • Jak to dopadne ve vězení s Diyozou?

Následující díl vychází příští úterý 21.5.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz