Před nedávnem skončila 4. série seriálu The 100. Jednalo se o poněkud kratší sérii, než jsme byli doposud zvyklí. Tentokrát jsme se totiž bohužel nedočkali klasických 16. epizod, nýbrž pouhých 13. Poslední epizoda s názvem Praimfaya zakončila celou sérií dlouho očekávanou smrtící vlnou, která měla dopad na všechny obyvatele Země. Nicméně po událostech smrtící vlny se stalo něco, co nejspíš nikdo nečekal. O tom, co se stalo potom, budeme spekulovat níže. Předem bych ještě rád upozornil, že článek obsahuje spoilery ze 4. série.

Jak už jsem zmínil v úvodu, tak finále 4. série nám přineslo slíbenou Praimfayu, která zabila veškerý život na povrchu Země. Tentokrát však radiace nebyla tak silná, a proto se po pěti letech, může naše skupina opět volně pohybovat po Zemi, tedy alespoň na vybraných místech. Vše na první pohled vypadá poněkud snadně, ale realita je o dost složitější.

Clarke, která se obětovala, aby zachránila své přátele, se zdá být jediná, která zatím chodí po povrchu Země, alespoň z nám známých postav. Spolu s Clarke tu máme ještě mladou dívku jménem Madi, kterou Clarke během svého dlouhého pobytu na Zemi našla. Pokud Vám tento bod unikl, tak Madi je stejně jako Clarke temnokrevná, tudíž ji radiace nezabila.

Tohle všechno je sice velmi zajímavé, ale mnohem zajímavější je záhadná loď, která se objevila na konci dílu. Z počátku to vypadá, že se vrací skupina z Archy, ale poté, co se loď přiblíží, zjistíme, že se jedná o úplně jinou loď. Myslím, že můžeme říct, že se jedná i o něco vyspělejší technologii, než jakou indisponuje Archa.

O této lodi víme jen velmi málo. Víme, že se jedná o vězeňskou loď společnosti Eligius (Eligius Corporation), která nese jméno Gagarin. Jejím úkolem bylo dopravit skupinu vězňů na těžební stanici, která se nachází na Měsíci. Během svého pobytu na těžební stanici byli vězni uvrhnuti do hyperspánku, během kterého jim byla do žil vpíchnuta temná krev.

Na internetu se objevilo mnoho spekulací o tom, jak to ve skutečnosti s lodí je. Vybral jsem ty nejlepší, ke kterým jsem ještě navíc přidal i pár svých teorií, jak by to mohlo se záhadnou lodí ve skutečnosti být.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz