Jakmile byla do světa vypuštěna zpráva, že se chystá nový Batmanovský snímek pod režisérem Mattem Reevesem, všichni už se těšili na ohlášení herce, který ztvární samotného Bruce Waynea. Nakonec byl vybrán Robert Pattinson, což spoustu fanoušků pobouřilo. Eddie Murphy, slavný americký herec, si však myslí opak. Co o Pattinsonovi prohlásil?

Robert Pattinson se proslavil již ve svých 17 letech, kdy se ve čtvrtém filmu z populární kouzelnické série o Harrym Potterovi (Ohnivý Pohár, 2005) objevil jako Cedric Diggory. Po své první filmové zkušenosti si získal oblibu mnoha dívek, a proto není divu, že byl hned o tři roky později vybrán do role Edwarda Cullena – tentokráte v upíří sérii Twilight. Právě tato zkušenost se stala pro mnohé terčem posměchu, neboť samotný příběh snímku nebyl moc kvalitní a upíři zkrátka postrádali hlubší atraktivitu. Tohle už je nicméně minulost a Pattinson si za léta herectví prošel značným vývojem.

Ve filmu Dobrý časy z roku 2017 dokázal, že hrát umí. Na zahraničním webu Rotten Tomatoes byl ohodnocen 92% a u českých diváků stoupl na krásných 7/10. Ačkoliv už má Pattinson leccos za sebou, sám přiznává, že role Bruce Waynea (Batmana) je pro něj dosti vzácná. Pociťuje trochu strach a uvědomuje si, že ztvárnění jednoho z nejikoničtějších hrdinů historie s sebou přináší jistá rizika. Po brilantním výkonu Michaela Keatona (Batman 1989 – 1992) a Christiana Balea (Batman 2005 – 2012) bude dle jeho vlastních slov třeba do role vložit všechno.

A co si o novém Batmanovi myslí Eddie Murphy? Ten je výběrem doslova nadšen. ,,Jsem si jistý, že po úspěšných rolích ve Twilight sáze a Majáku Robert opět dokáže, že je schopen zahrát kohokoliv. Ano, Batman je výzva a bude třeba hodně úsilí k tomu, aby ve výsledku vznikla celovečerní akční jízda, ale věřím, že to dokáže.“

A co Vy? Myslíte, že bude Robert Pattinson schopen ztvárnit Batmana dle komiksové předlohy? Hlasujte níže. Film dorazí do českých kin 24.6.2021. Režie se chopil Matt Reeves.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz