První pohled na nového temného strážce Gothamu s tváří Roberta Pattinsona jsme mohli vidět již v loňském roce. Nyní však dostáváme exkluzivní pohled na nový svět, který s sebou film příští rok přinese. Skeptičtí fanoušci připravovaného filmu si mohou částečně oddychnout, neboť první trailer vypadá, alespoň po vizuální stránce, velmi dobře.

Není dobré, abychom si věci zatím zbytečně přikrášlovali, ale první teaser má opravdu pozoruhodnou atmosféru. Přesto, že se jedná již o několikátý film s Batmanem, coby ústředním hrdinou, vypadá tento snímek jinak. Místy působí jako film o sériovém vrahu, ve kterém je detektivem temný rytíř.

Mnozí jej svou ponurou atmosférou přirovnávají k atmosféře filmu Sedm (1995). Nádech 90. let filmu dodává i písnička od oblíbené kapely Nirvana – Something in the Way. Temná atmosféra, záběry na místo činu a probíhající vyšetřování, první pohled na svůdnou Catwoman s malými kočičími oušky na masce a na Roberta Pattinsona coby Bruce Waynea bez masky. Vše vypadá velmi dobře.

Příběh nám neodhalí, jak se tentokrát Bruce Wayne stal Batmanem. Odehrávat se bude totiž dva roky poté, co se samozvaný strážce rozhodl bojovat se zločinem v Gothamu. Matt Reeves, režisér filmu, ví, že v tuto chvíli je ještě brzy, aby odvyprávěl příběh Batmana od nuly. Vsadil proto na poněkud zajímavější část Wayneova života.

DC zažívá v posledních dvou letech velký rozmach. Prvotní pokusy o vyrovnání se MCU nasazením do kin DCEU nebyly příliš úspěšné. Přesto, že v DCEU najdeme i lepší filmy, nedá se říct, že by se Warner Bros. tento plán vydařil na jedničku. To však neplatí pro toto nové odvětí filmů.

Jde o filmy, které nepatří do DCEU a jedou si po vlastní ose, byť se zaobírají stejným tématem, jako filmy ze zmíněného filmového universa. Prvním takovým byl loňský Joker (2019) s Joaquinem Phoenixem v hlavní roli. Dalším by měl být právě nový Batman s Robertem Pattinsonem.

Co se týče obsazení, tak v hlavní roli uvidíme již zmíněného Roberta Pattinsona coby Bruce Waynea/Batmana. Dále ve filmu vystoupí Zoë Kravitz jako Catwoman, Paul Dano jako Hádankář, Jeffrey Wright jako komisař Gordon, John Turturro jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaard jako Gil Colson, Andy Serkis as Alfred a Colin Farrell jako Tučňák.

Snímek Batman (2021) od Matta Reevese dorazí do kin 1. 10. 2021, tedy více než za rok. Čekání je sice dlouhé, ale pokud se máme dočkat kvalitního snímku, nebude marné.

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:slashfilm.com
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.