Je tomu již sedm let, co nám Christopher Nolan naservíroval film Temný rytíř povstal, jeden z nejlepších komiksových snímků vůbec a dva roky, kdy jsme Batmana společně se Supermanem na velkém plátně viděli naposledy. Ten další, který do kin zamíří v roce 2021, bude podle všeho zcela odlišný a přinese s sebou slušnou řádku postav.

Kromě jména představitele Bruce Waynea, Roberta Pattinsona, máme potvrzenou například i herečku Zoë Kravitz (Divergence, Fantastická zvířata a kde je najít, Šílený Max). Tato sotva třicetiletá kráska si zde střihne roli Seliny Kyle alias Catwoman a stane se tak v pořadí pátou představitelkou, která se oblékne do tmavého kostýmu Kočičí ženy. Společně s ní však uvidíme na protilehlé straně karmy i Hádankáře Edwarda Nigmu v podání Paula Dano. Informace o obsazení Dano do této role proletěla internetem před pár dny.

Ačkoliv je jedna strana s výběrem herce spokojena, ta druhá si není tak úplně jistá. Dělá jim problémy vážnost snímku a samotný charakter postavy, která je v komiksech od DC sice záporná, ale i přesto si hraje na jakéhosi vtipálka, jemuž jde hlavně o pobavení a jeho vlastní zábavu pod kapotou večerního zločinu a krádeže. Sám režisér Matt Reeves v rozhovorech uvádí, že se snímek bude pyšnit ponurou atmosférou a temnou náladou, aby byl divák zaujat a pořádně si užil pravý význam slova „Batman“. Dokáže se tedy Dano s rolí poprat vážně bez jediné špetky humoru?

,,The Riddler“ se jako jeden ze záporáků v celovečerním filmu již objevil, a to v podání charismatického Jima Carreyho ve snímku Batman: Navždy z roku 1995. Tehdy si Bruce Waynea zahrál Val Kilmer.

-reklama-