Hororová povídková báseň Stephena Kinga The Bone Church (Kostnice) se dočká seriálového zpracování. Fanoušci autora hororových příběhů a povídek se tak dočkají dalšího zpracování jeho díla po loňském filmu IT (To), který se svými výdělky (více než 700 milionů dolarů), zařadil mezi nejúspěšnější hororové filmy, které kdy byly natočeny.

The Bone Church je povídkovou básní, jež vypráví děsivý příběh skupiny dobrodruhů, která se vydává do džungle objevit a prozkoumat záhadný kostel. Pouze 3 ze 32 členů se vrátí z výpravy naživu. Příběh je vyprávěn očima jednoho z přeživších, který jej vypráví ostatním návštěvníkům baru, kteří mu za jeho vyprávění kupují drinky.

Stephen King napsal povídkovou báseň v šedesátých letech 20. století, knižního vydání se však dočkala až její upravená verze v roce 2016, kdy vyšla ve sbírce The Bazaar of Bad Dreams (Bazar zlých snů).

Zdroj: joblo.com

Pod seriálové zpracování povídky se podepíše společnost Cedar Park Entertainment, za kterou stojí producent Chris Long a režisér Suicide Squad, David Ayer. Studio zatím ještě neoznámilo datum vydání seriálu.

Nový seriál The Bone Church tak bude již několikátým seriálovým zpracováním Kingova díla po seriálech jako Mr. Mercedes nebo 11.22.1963, které vyšly teprve před nedávnem. Kingovo dílo nyní zažívá opravdu úspěšné období, alespoň co se filmových a seriálových zpracování týče, protože se s nimi doslova roztrhl pytel. Jen v loňském roce fanoušci mohli vidět 5 filmů a 2 seriály a v nejbližších 2 letech se minimálně dalších pěti snímků dočkají. Mezi nejočekávanější patří druhý díl hororu IT: Chapter 2 a remake filmu Pet Sematary (Řbitov zvířátek). 

Klaun Pennywise z hororu To. Zdroj: denofgeek.com

Nejúspěšnějšími filmy založenými na knihách Stephena Kinga však zatím stále zůstávají Vykoupení z věznice ShawshankZelená míle, nebo The Shining (Osvícení), které se zapsaly do historie světové kinematografie a získaly si srdce nespočtu fanoušků.

Zdroj: Deadline.com

Filaz

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz