Kdybyste si mohli vybrat, kým budete v následujících třech týdnech, kdo by to byl? Zvolili byste identitu krásné blondýnky s vypracovaným tělem, ačkoliv Vy sami stále bydlíte u rodičů a zápasíte s nadváhou? Nebo byste vsadili na charisma a svou pravou tvář znázorňující ideál krásy pozměnili na vizáž šedesátiletého důchodce? V reality show, kde každý účastník přebývá v malém bytě, prokousává se různými hrami a hodnotí své spoluhráče na základě zpráv a postupně získaných sympatií, můžete opravdu vše. Kdo je podvodník, kdo upřímný a komu přistane na účtě výhra v hodnotě 100 000 liber?

O čem reality show pojednává?

Na začátku pořadu je 8 soutěžících ubytováno v jednotlivých apartmánech plných kamer uprostřed moderního městečka Salford ve Velké Británii, aby zde uzavřeni strávili následující 3 – 4 týdny. Nikdo z nich se předtím neviděl, jelikož byli drženi v izolaci a vůbec tedy netuší, proti komu budou soupeřit.

Po rozkoukání se seznámí s hlasově-ovládaným systémem nazvaným The Circle, který bude tvořit hlavní složku jejich hry. Každý z účinkujících si založí profil, přidá svůj věk, popisek a pak už jen čeká, kdo se mu ozve a s kým tedy bude moci vytvořit „virtuální“ alianci a potenciální přátelství. A zde nastává onen háček. V reality show The Circle totiž můžete být naprosto, ale naprosto kýmkoliv. Mísí se tady rasové předsudky, stereotypy obsahující sexuální narážky, orientace všeho druhu a rovněž i velké množství zákeřných taktik, kroků a lží. Právě tyto faktory projekt podtrhávají tou pravou šťávou čerstvé a atraktivní podívané.

FOTO: The Circle UK, druhá série (2019), Channel 4

A cílem hry je tedy..

Zkrátka a jednoduše? Získat si co nejvíce sympatií a navázat co nejvíce přátelství pomocí zpráv (či skupinových chatů), aby Vás spoluhráči ohodnotili na stupnici oblíbenosti jak nejvýš to jde. Tento úkol, tedy hodnocení, musí vykonat ob-den, přičemž na základě výsledků se dva nejoblíbenější hráči stanou tzv. ,,influencery“. Oba poté musí rozhodnout, koho ze zbylých účastníků zablokují a připraví tak o lákavou výhru.

Zábava začíná v momentě, kdy je při prozření uprostřed tichého večera oznámen onen nešťastník, který má však možnost osobně navštívit libovolného soutěžícího v jeho bytě. Může se tak setkat se člověkem, který mu byl nejblíže, se kterým si rozuměl nejméně či dokonce tím, který jej zablokoval – toto je jedna z nejvypjatějších částí pořadu. To, co doposud působilo jako silné přátelství, může během jednoho večera vyšumět do zapomnění, anebo naopak.

Další den pak na hlavní stránce přistane od vypadlíka video vzkaz, takže ostatní soutěžící uvidí, zda-li se jednalo skutečně o reálného člověka či pouhou druhou tvář.

FOTO: Aneb ne každý musí hrát sám za sebe.. The Circle UK, první série (2018), Channel 4

Aby toho nebylo málo, tak se po zablokování libovolného soutěžícího za pár hodin ve společné budově s oddělenými a zvukotěsnými apartmány objeví další, další a další, takže můžete očekávat pořádné drama a míchačky kartami v podobě nových aliancí, přátelství a společných virtuálních kruhů. Podaří se nově příchozím zapadnout?

Obyčejný pořad, nebo i sousto reality?

The Circle není jen obyčejná křupková záležitost, nýbrž i detailní znázornění každodenního Instagramového života, kde spousta lidí závidí jiným perfektní život na základě fotek, skvělé zážitky a kamarády. Co když je ale všechno úplně jinak? A jak se jednotliví hráči poperou se svými profily? Dovedou uspět a prorazit svým charismatem až do finále?

Během působení pro zkrácení volné chvíle si produkce vždy nachystá zábavnou hru, která může mezi lidmi buď prolomit ledy, utvrdit vztahy či naopak odkrýt to, co až donedávna zůstalo viset v obláčcích. Po zhlédnutí první epizody si můžete být jisti, že pořad jen tak nevypnete. Jedná se o koncept s moderními prvky, atraktivním děním a svěží myšlenkou.

Závěr

Zapomeňte na průměrné reality show s vepsaným scénářem, nudným fázováním a stereotypním obalem, protože The Circle Vám naservíruje to, co chcete a ještě mnohem více. Při sledování každé epizody nepocítíte nudu, ale originalitu. Zaměřte se na každého účastníka a mějte za to, že životy, které denně vídáme na sociálních sítích, nemusí být skutečné, ale přetvořené. Na své si přijdou jak mladší, tak starší diváci.

FOTO: Budova, ve které se odehrává veškeré dění, Channel 4

Kromě Britské verze reality show existuje i Americká, Brazilská a nově i Francouzská. 

Myslíte, že by show uspěla také u českého publika? Za koho byste hráli, pokud byste se do hry dostali? A jak vnímáte život na sociálních sítích? Dejte nám vědět níže do komentářů či na naši facebookovou stránku!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:Netflix
Adam Pospíšil
Filmy, seriály, superhrdinové a hudba - to je můj život. Místo pátečních vymetaček klubů s pořádnou dávkou alkoholu v krvi trávím večery u počítače a píšu pro Vás o tomto zajímavém a rozsáhlém světě plném nových a nových projektů. Mým nejoblíbenějším superhrdinou je Flash a hudebním producentem nizozemský DJ Martin Garrix. Na webu TVGuru působím od října 2019.