Cesta vymítačů ďábla Marcuse Keana (Ben Daniels) a Thomase Ortegy (Alfonso Herrera) je bohužel u konce. Ani The Exorcist neunikl hromadnému rušení seriálů na stanici FOX a dle očekávání byl zrušen po druhé sezóně.

The Exorcist volně navazoval na slavný stejnojmenný film Vymítač ďábla z roku 1973 a tvůrci sázeli na to, že fanoušky psychologických hororů, tematiky vymítání a původního filmu, zaujme.

                                              Zdroj: denofgeek.com

Seriál sice držel kvalitu hodně vysoko a dokonce sbíral kladné reakce i od kritiků, přesto ale dojel na jednu věc – a tou byla stále klesající sledovanost. Pro srovnání:  23. září 2016 si pilotní díl pustilo téměř 3 miliony diváků, finále první řady necelé 2 miliony, konec druhé sezóny už shlédlo jen lehce přes milion diváků.

                                           Zdroj: exorcistwikia.com

Pro nízkou sledovanost, bylo překvapení, že seriál se vůbec dočkal druhé řady. „Vím, že je lehké být na Fox naštvaný, ale je pravda, že jsme měli nejmenší sledovanost a přesto jsme dostali šanci na pokračování, teď už jsme to nemohli očekávat,“ osvětlil situaci tvůrce pořadu Jeremy Slater.

                                                  Zdroj: fanpop.com

Vždycky je tu ale možnost, že pohřbený seriál si vezme pod křídla jiná televizní stanice. Nezbývá tedy nic jiného než doufat, že jednou se knězi bojující s temnými silami vrátí a taky, že se dočkáme odpovědí na spoustu nezodpovězených otázek, které za sebou finálová epizoda zanechala.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz