Skupina čtyř hrdinů bojujících proti těm nejhorším nepřátelům se již za 2 roky dočká třetího filmového zpracování, rebootu, který bude konečně oficiálně zapadat do Marvelovského filmového universa. Nově se objevila zpráva, že by jednoho z hrdinů mohl ztvárnit i John Krasinski. Co víme dále?

První zmínka o připravovaném projektu ,,Fantastic Four“ zazněla přímo z úst Kevina Feigeho, a to na SDCC 2019 (Comic-Con v San Diegu). Tvůrčí prezident Marvelu mluvil jak o nynější 4. fázi (2020 – 2021), kde nás čeká hned několik projektů včetně seriálů, tak o té 5. (2022 – ?). Zde bychom se měli dočkat spíše pokračování starších snímků, tedy Black Panther 2, Captain Marvel 2, Spider-Man 3, Guardians of the Galaxy Vol. 3 a dalších.

Jak už bylo zmíněno, bude se jednat o třetí filmové zpracování, které do kin snad dorazí v průběhu roku 2022. První dva filmy natočil v letech 2005 a 2007 režisér Tim Story (Fantastická čtyřka, Fantastická čtyřka: Silver Surfer) a v hlavních rolích jsme mohli vidět Loanna Gruffuda, Jessicu Albu, Chrise Evanse či Michaela Chikilse. Poté štafetu převzal Josh Trank (Fantastická čtyřka 2015) v domnění, že snímek vydělá více peněz a promění bezmála 150 milionový rozpočet v alespoň dvojnásobný zisk. Nestalo se tak, ba naopak. Fanoušci nehodnotili více než 5/10 a z filmu se stal propadák i u českého publika. Podle nových zpráv se však veškerá kritika může obrátit k lepšímu.

Elastického vědce Reeda Richardse (Mr. Fantastic) by totiž mohl ztvárnit John Krasinski (Tiché místo, Mariňák, 13 Hodin: Tajní vojáci z Benghází), který mnohokrát prokázal, že hrát umí. Superhrdinu neztvárnil nikdy, a tak by se jednalo o skvělou novou zkušenost, přičemž by herecký výkon mohl být o to lepší, kdyby Marvel do role Reedovy manželky (Susan Storm) obsadil Emily Blunt, která je od roku 2010 Krasinskiho manželkou i v reálném životě. Že by se jednalo o perfektní romanci, která by na stříbrném plátně pomohla zachránit svět? Stejného názoru jsou i desetitisíce fanoušků a fanynek, kteří tuto dvojici sdílí všude na sociálních sítích, tvoří fanouškovské trailery, všelijaké plakáty a tak nějak s obsazením již počítají.

Krasinski v rozhovoru pro server Movieweb.com na otázku, zda-li by chtěl něčím „setřást“ fanouškovské prosby, odpověděl následující:

,,Víte, moc rád bych se stal součástí Marvelovského světa. Já ty filmy miluji, protože jsou zábavné a taky si myslím, že opravdu skvěle natočené. Další věc je ta, že mnoho mých přátel si v nějakém z nich již zahrálo nebo stále hraje. Nemám sice ponětí, co Marvel chystá, ovšem kdybych dostal nabídku na ztvárnění role Reeda Richardse, bez váhání bych ji přijal, protože Marvel miluji.“

Z rozhovoru je jisté, že by se Krasinski skutečně nebránil roli superhrdiny, ba naopak. S tím, že by do filmu byla dále obsazena i Emily Blunt, může snímek u diváků vyvolat větší sympatie, neboť vidět 2 oblíbené herce v symbolických rolích je zkrátka divácky velice přínosné. Už jednou jsme oba vedle sebe viděli, a to ve snímku Tiché místo z roku 2018, který v letošním roce do kinosálů vypustí druhý díl.

Uvítali byste, fanoušci komiksů a této legendární skupiny hrdinů, obsazení v tomhle stylu? Koho byste si přáli vidět v dalších rolích? Podělte se o názory do komentářů!

-reklama-