Ezra Miller se ve filmovém světě DC jako superhrdina Flash příliš neohřál, kdy už se zdálo, že po neúspěchu týmovky Justice League vyběhl naposledy. Před pár dny jsme se však dozvěděli, že hrdina oficiálně dostane svůj vlastní celovečerní fillm.

Barryho Allena, jak se jeden z mnoha různých komiksových rychlíků nesoucí jmenovku ,,The Flash“ jmenuje, jsme naposledy, a vlastně i poprvé pořádně mohli vidět ve snímku Justice League z roku 2016. Film, kde spolupracuje několik hrdinů včetně Batmana, Wonder Woman, Cyborga, Aquamana a posléze i Supermana, aby zabránili zničení světa, se ale rozpadl jako domeček z karet a kromě charismatického Jasona Momoy a půvabné Gal Gadot to na rozšíření do samostatných spin offů opravdu nevypadalo. Filmu chyběla hlubší myšlenka, rozvinutí charakterů postav, abychom si alespoň nějakou z nich oblíbili a mohli jí fandit. Z 300 milionového rozpočtu se studiu Warner Bros podařilo vydělat jednou tolik, což je na superhrdinský film opravdu málo.

Celovečerní film s Flashem zrežíruje Andy Muschietti (To, To 2, Mama), který o toto místo usiloval již pár let zpátky. Do hlavní role se tedy vrátí Ezra Miller a co se příběhové linie týče, film by se měl zabývat jednou z nejdůležitějších komiksových událostí vůbec – Flashpointem.

Ta pojednává o kompletním přepsání časové linie, kdy se hlavní hrdina probouzí  do nového dne a vše je zcela jinak, než si on sám pamatuje. Nikdo z jeho hrdinných kolegů mu nevěří, že by se cokoliv mělo měnit, až na Thomase Waynea, který začne Barryho po doložení určitého důkazu chápat a také mu pomáhat. Nakonec se ukáže viník celé akce, kterým je nepřekvapivě Barryho nemesis (úhlavní nepřítel) z budoucnosti, Professor Zoom. Vše poté postupně začíná dávat smysl.

Nic není potvrzeno, ovšem o tomto návrhu se již několikrát po různých webech psalo a vidět tento komiksový event na širokoúhlém stříbrném plátně by z grafického hlediska byla naprostá paráda. Hrdina totiž kromě super rychlého pohybu, během kterého celý blesky jen září, dokáže rovněž cestovat časem. Co myslíte?

Na motivy komiksů s postavou vznikly i dva seriály. Jeden v 90. letech, kde byl do role obsazen John Wesley Shipp a druhý v roce 2014, odkud se pravidelně každé úterý večer vysílá na americké stanici The CW. Zde Barryho ztvárňuje Grant Gustin (Glee, Vixen). 

View this post on Instagram

Creativity knows no limits

A post shared by John Wesley Shipp (@johnwesleyshippjr) on

The Flash přiběhne do českých kin 1. července 2022.

-reklama-