Po oblíbeném superhrdinovi jménem Arrow přichází české televizní obrazovky jeho mladší nástupce. Flash září ve vlastním dobrodružném seriálu, který je stejně napínavý jako zábavný. Sympatický hrdina s tragickou minulostí a velkým srdcem bojuje proti zločinu a mnoha různým superpadouchům. Testuje hranice svých neuvěřitelných možností a hledá lásku. Jeden z nejúspěšnějších současných seriálů nejen pro mladé si zaručeně oblíbíte… A to fakt hodně rychle! Sledovat jej můžete od 31. srpna ve 23:30 na Prima COOL.

Po oblíbeném televizním hitu Arrow přichází nový superhrdina! Pod seriálem Flash je podepsaný stejný tvůrčí tým, který je zárukou zábavné a napínavé podívané o dobrodružstvích nejrychlejšího muže světa. Hlavním hrdinou je mladý forenzní technik Barry Allen (Grant Gustin) ve službách policejního oddělení metropole Central City. Barry je obyčejný mladík se srdcem hrdiny, který neváhá pomoci těm, co to zrovna potřebují. Když byl ještě dítě, jeho matka byla zavražděna a otec falešně obviněn, odsouzen a uvězněn. Tehdy se ho ujal detektiv West (Jesse L. Martin). Barry vyrůstal v rodině policisty společně s jeho vlastní superchytrou dcerou (a Barryho vysněnou dívkou) Iris (Candice Pattonová).

The Flash, FOTO: FTV Prima

Ale když se nečekaně stává obětí tragické nehody ve výzkumných laboratořích S.T.A.R., najednou zjišťuje, že má neuvěřitelné schopnosti a že se dokáže pohybovat rychle jako blesk. Díky tomu se s pomocí výzkumného týmu z laboratoří S.T.A.R. stává opravdovým superhrdinou. Pod dohledem vizionářského miliardáře Harrisona Wellse (Tom Cavanagh), expertky na biogenetiku Caitlin Snowové (Danielle Panabakerová) a vždy pozitivně naladěného Cisca Ramona (Carlos Valdes) začne Barry testovat hranice svých superschopností. Využívá je k boji proti zločinu, aby už nikdy nikdo nemusel mít podobně tragický osud jako jeho rodina. Bok po boku s adoptivním otcem detektivem Westem, jeho domýšlivým parťákem detektivem Eddiem Thawnem (Rick Cosnett) a Iris, která studuje kriminální psychologii, chrání obyvatele Central City proti mnoha různým superpadouchům – včetně těch, kteří získali zvláštní schopnosti podobně jako on. A když je nejhůř, vypomůže zkušenější superhrdina Arrow! Barry Allen alias Flash pečlivě tají svou skutečnou identitu a kromě toho, že je nejrychlejší široko daleko, dokáže překonat čas a nahlédnout do minulosti i budoucnosti. Sympaťák s úsměvem na tváři se konečně může posunout v životě dál…

Americký akční dobrodružný superhrdinský seriál Flash měl premiéru 7. října 2014. Dosud postupně vzniklo 6 sérií a celkem 133 epizod. Sedmá série se plánuje. Její natáčení přerušila pandemie nemoci covid-19. Seriál vznikl podle komiksu Flash o superhrdinovi, který je nejrychlejším mužem světa. Superhrdina Flash se objevuje také ve filmu Liga spravedlnosti po boku Batmana, Supermana, Wonder Woman a dalších. Jde o postavu inspirovanou stejnou komiksovou sérií, ale se seriálem Flash jinak nesouvisí.

Seriál Flash vznikl jako spin-off (spřízněný seriál) televizního hitu Arrow. Odehrává se ve stejném fiktivním televizním „vesmíru“ a jeho hrdinové se vzájemně setkávají. Flash se poprvé objevil na televizní obrazovce v 8. a 9. epizodě seriálu Arrow. Superhrdina Arrow se „na oplátku“ objevil v 1., 8. a 22. epizodě první série Flashe. Díky seriálům Flash a Arrow vznikl další úspěšný spin-off Legends of Tomorrow (Legendy zítřka). Sdílený vesmír seriálů Arrow, Flash a Legends of Tomorrow je známý jako Arrowverse a patří do něj ještě seriály Supergirl, Black Lightning, Batwoman a připravovaná novinka Superman & Lois.

The Flash, FOTO: FTV Prima

Postavy padouchů jménem Captain Cold a Heat Wave, které se často objevují v první sérii Flashe, se stali jedněmi z hlavních hrdinů seriálu Legends of Tomorrow. Zahráli si je Wentworth Miller a Dominic Purcell, kteří se proslavili díky rolím bratrů Scofieldových v televizním hitu Útěk z vězení. Katie Cassidy, která si zahrála Lauren Lance v seriálu Arrow, se objevuje ve stejné roli ve Flashovi. Emily Bett Rickardsová, která si zahrála Felicity Smoak v seriálech Arrow, Legends of Tomorrow a Supergirl, se objevuje ve stejné roli také ve Flashovi.

Na seriálu Flash pracoval Geoff Johns, který je autorem komiksových příběhů Flash: Znovuzrození, Flashpoint, Flash: Válka Lotrů, Arrow, Batman: Země jedna, Superman: Utajený počátek, Superman: Poslední syn a mnoha dalších vydaných i v češtině. Geoff Johns, který dříve působil jako prezident komiksového vydavatelství DC Entertainment, kde vychází příběhy s Flashem, považuje seriál za „nejvěrnější adaptaci komiksu vydavatelství DC, která kdy vznikla“. Hlavně proto, že v seriálu nechybí nic z původní „mytologie“ hrdiny.

V roce 2014 získal Flash ostře sledovanou cenu People’s Choice Awards v kategorii Nejlepší nový dramatický seriál. Když Grant Gustin získal hlavní roli, vrhnul se na čtení komiksů s Flashem. Ve vedlejší roli Ronnieho Raymonda, ze kterého se stane superhrdina Firestorm, se objevuje Robbie Amell. Ten je bratrancem Stephena Amella, který hraje hlavního hrdinu seriálu Arrow.

V dalších vedlejších rolích se mimo jiné objevují Mark Hamill (sága Star Wars), Robert Knepper (Útěk z vězení, Hrdinové, iZombie), Peyton Listová (Šílenci z Manhattanu, Star Trek: Picard, FlashForward – Vzpomínka na budoucnost), Liam McIntyre (Spartakus), Emily Kinney (Živí mrtví), Doug Jones (Hellboy, Faunův labyrint, Star Trek: Discovery), William Sadler (Star Trek: Hluboký vesmír devět) a Kelly Frye (Myšlenky zločince, Myšlenky zločince: Za hranicemi).

Podle komiksové série Flash vznikl seriál už v roce 1990. Herci z tohoto původního seriálu se objevují v novém Flashovi. John Wesley Shipp, který si původně zahrál Flashe, se tentokrát objevuje v roli jeho otce. Amanda Paysová, Mark Hamill a Anthony Bellows se dokonce vrátili ve svých původních rolích.

Flashův kostým navrhla Coleen Atwoodová, která získala čtyři Oscary v kategorii Nejlepší kostýmy za práci na filmech Chicago, Gejša, Alenka v říši divů a Fantastická zvířata a kde je najít – a která zároveň navrhla kostýmy pro seriál Arrow.

Flashův kostým je vyrobený převážně z kůže, jen některá místa, kde se kostým často natahuje nebo ohýbá, jsou vyrobena z flexibilnějšího materiálu. Obléct kostým původně trvalo 40 minut, hlavně kvůli prostetické masce, již bylo nutné „zazipovat“ a přilepit ke tváři. Později se návrhářům podařilo masku upravit tak, aby se dala jednoduše navléct přes hlavu. Od natáčení osmé epizody první série se čas oblékání kostýmu zkrátil na pouhých 15 minut. Flashův seriálový kostým se objevuje jako alternativní kostým v mobilní hře Injustice: Gods Among Us, která je založená na postavách z komiksů vydavatelství DC Entertainment.

Flash při pohybu vydává zvuk, který vznikl kombinací zvuků hromu, elektřiny, stíhacích letounů, ohnivých výbuchů a různých dalších efektů. Střihač zvuku Mark Campbell říká, že když pracuje na Flashovi, přistupuje k tomu, jako by stříhal automobilovou honičku.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR